Bloomberg przeprowadza wywiad z Gary'm Genslerem. Padły pytania o wpływ krypto na wybory w USA | Wiadomości | CrypS.

Bloomberg przeprowadza wywiad z Gary’m Genslerem. Padły pytania o wpływ krypto na wybory w USA

Gary Gensler

W wywiadzie dla Bloomberg Investment Summit, przewodniczący SEC – Gary Gensler – podzielił się aktualizacjami na temat procesu zatwierdzania amerykańskich funduszy ETF spot na Ethereum. Pomimo wyzwań, proces przebiega płynnie, choć harmonogram nie jest jeszcze znany.


  • Proces zatwierdzania ETF-ów spot na ETH jest w toku, a Gary Gensler zapewnia, że wszystko przebiega sprawnie,
  • Przewodniczący SEC odmówił komentarza na temat wpływu polityki na rynek kryptowalut i nadchodzące wybory.

Proces zatwierdzania ETF-ów spot na ETH

Podczas wywiadu na Bloomberg Investment Summit, przewodniczący SEC wyraził zaufanie do procesu zatwierdzania ETF-ów spot na Ethereum, mimo że nie podał konkretnego harmonogramu.

Gary Gensler podkreślił, że kluczowym elementem jest pełne ujawnienie informacji przez zarządzających aktywami. 

Chodzi tak naprawdę o to, aby zarządzający aktywami dokonywali pełnego ujawnienia, aby te oświadczenia rejestracyjne mogły wejść w życie.

– stwierdził Gary Gensler.

Pomimo trwających prac, przewodniczący SEC zapewnił, iż proces pozostaje płynny:

Nie znam czasu, ale wszystko idzie gładko.

SEC zatwierdziła formularze 19b-4, torując drogę dla tej klasy inwestycji.

Obecnie organ ten i emitenci pracują nad zgłoszeniami S-1, które wymagają zatwierdzenia, zanim wspomniane fundusze będą mogły zostać wprowadzone do obrotu. Analitycy spekulują, że ETF-y spot na ETH mogą zostać uruchomione już 2 lipca br. 

Reakcje rynku i ekspertów

Gigant inwestycyjny BlackRock opublikował niedawno zmienione oświadczenia zawierające kluczowe szczegóły dotyczące opłat i funduszy zalążkowych.

Ponadto VanEck, inny potencjalny emitent, złożył formularz 8-A, zbliżając się do potencjalnego zatwierdzenia ETF-ów spot na ETH.

Oczekiwania wobec takich funduszy są duże, a niektórzy spodziewają się, że powtórzą one wyniki obserwowane po zatwierdzeniu ETF-ów spot na BTC w Stanach Zjednoczonych. Jednak JPMorgan wyraził sceptycyzm co do tego scenariusza.

Regulacje i polityka

Gary Gensler odniósł się także do stanu kryptowalut i jego związku z nadchodzącymi wyborami, choć odmówił komentarza na temat polityki. W odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu polityki na rynek kryptowalut, Gensler powiedział:

Nie mówię o wyborach.

Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks, zasugerował niedawno, iż Donald Trump może wygrać nadchodzące wybory dzięki antykryptowalutowemu stanowisku administracji Joe’ego Bidena. Stwierdził on również, że Gary Gensler sprawia, iż „prawie niemożliwe jest działanie legalnych firm kryptograficznych

Przewodniczący SEC jednak nie widzi potrzeby zmian w istniejących przepisach dotyczących kryptowalut.

Nie ma nic niespójnego w kryptowalutach i przepisach dotyczących papierów wartościowych.

– zaznaczył Gary Gensler. Ponadto wielokrotnie wskazywał, że wiele kryptowalut to papiery wartościowe, co oznacza, że muszą one spełniać określone standardy i przepisy, aby mogły być legalnie oferowane i sprzedawane.

Gary Genslerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.