Blockchain Cardano przeprowadził udany test aktualizacji Alonzo | Wiadomości | CrypS.

Blockchain Cardano przeprowadził udany test aktualizacji Alonzo

Mariusz Przepiórka
Cardano hard fork Alonzo

IOHK, organizacja badawcza tworząca blockchain Cardano, poinofrmowała o uruchomieniu sieci testowej dla aktualizacji Alonzo. Nazwa wywodzi się od amerykańskiego matematyka Alonzo Churcha (1903-95). Church pracował w wielu podstawowych dziedzinach informatyki. Przypisuje mu się odkrycie rachunku lambda, czasami nazywanego najmniejszym uniwersalnym językiem programowania.

W ramach harmonogramu Cardano, nadchodzący hard fork Alonzo znajduje się mniej więcej w połowie drogi, oznaczając odejście od ery Shelley i wejście w erę Goguen. Według zaktualizowanego planu wdrożenia Alonzo, hard fork będzie podzielony na dwa etapy o nazwie Red i Black, a inteligentne kontrakty zostaną w pełni uruchomione w ostatnim miesiącu trzeciego kwartału bieżącego roku.

  • Byron era – wdrożenie portfela
  • Shelley – staking, możliwość obsługi wielu aktywów oraz decentralizacja
  • Goguen – inteligentne kontrakty
  • Basho – optymalizacja i skalowalność
  • Voltaire – zarządzanie

Na stronie projektu Cardano, komunikat o aktualizacji Alonzo stwierdza, że przyniesie ona nowe, ekscytujące funkcje: Hark fork Alonzo wprowadzi ekscytujące i oczekiwane nowe możliwości Cardano poprzez integrację skryptów Plutus w sieci blockchain. Pozwolą one na wdrożenie inteligentnych kontraktów w Cardano, umożliwiając tym samym wdrożenie szerokiej gamy nowych aplikacji DeFi.

Warto dodać, że dotychczas najnowsza aktualizacja w sieci Cardano miała miejsce 1 kwietnia, pod kodem Daedalus. Umożliwiła ona użytkownikom dostęp do tokenów ADA w ramach usprawnionego interfejsu, wraz z możliwością posiadania wszystkich natywnych tokenów Cardano.

Cardano hard fork Alonzo
reklama
reklama