Bitstamp wprowadza obsługę LINK, USDC i OMG | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wprowadza obsługę LINK, USDC i OMG

Mariusz Przepiórka
bitstamp giełda kryptowalut

Bitstamp, jedna z największych platform kryptowalutowych w Europie, wprowadzi obsługę trzech nowych walut: Chainlink (LINK), USD Coin (USDC) i OMG Network (OMG). Pełne uruchomienie usługi odbędzie się w czterech etapach, podobnie jak w przypadku innych par kryptowalutowych na giełdzie.

Pierwszy etap rozpocznie się 19 października. Będzie nim umożliwienie dokonywania wpłat i wypłat w LINK i USDC. Te same możliwości dla OMG otworzą się od 26 października. OmiseGo (OMG) to sieć finansowa oparta na Ethereum. Jej właścicielem jest azjatycki operator płatności Omise, a doradcą spółki jest współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin.

Drugi etap rozpocznie się od 20 do 27 października. W jego trakcie możliwe będzie składanie zleceń z określoną ceną, jednak bez możliwości ich realizacji. Następnie Bitstamp przejdzie do kolejnego etapu, w którym złożone zlecenia będą realizowane, ale nie będzie można składać kolejnych. Wreszcie w czwartym etapie giełda Bitstamp uruchomi pełną funkcjonalność tradingową dla wszystkich nowych tokenów.

Wkrótce kolejne waluty w ofercie Bitstamp

Bitstamp będzie na bieżąco informować swych użytkowników na temat postępów w każdym etapie wdrażania. Giełda zapowiada również, że do końca roku nie będzie naliczać prowizji. W ubiegłym miesiącu Bitstamp informowała o planach obsługi nowego zestawu cyfrowych aktywów. Obejmuje on m.in. stablecoina USD Coin (USDC) opartego na amerykańskim dolarze. Waluta jest już dostępna na ponad 100 giełdach, portfelach, platformach i aplikacjach.

Giełda podkreśla również, że nowe aktywa, które znajdą się w ofercie, muszą spełniać prawne wymogi krajów, w których będą dostępne, a także wymagania techniczne i w zakresie bezpieczeństwa. Aktywa, które mogą wkrótce znaleźć się w ofercie Bitstamp to Basic Attention Token (BAT), Ethereum Classic (ETC), Paxos Standard (PAX), USD Coin (USDC), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX).

bitstamp giełda kryptowalut
reklama
reklama