Bitstamp wprowadza nowe pary walutowe | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wprowadza nowe pary walutowe

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Bitstamp

Bitstamp, jedna z największych kryptowalutowych platform w Europie, ogłosiła plany obsługi nowego zestawu par walut cyfrowych i fiducjarnych.

Nowe instrumenty będą opierać się na funcie brytyjskim, który będzie notowany w odniesieniu do USD, EUR, BTC, ETH, XRP, LTC i BCH. Wdrożenie oferty będzie przebiegać w czterech etapach, podobnie jak w przypadku innych par walutowych na tej platformie.

W pierwszym etapie, który rozpocznie się 1 czerwca, możliwe będą jedynie wpłaty i wypłaty w GBP. 3 czerwca rozpocznie się drugi etap przedsięwzięcia, w której inwestorzy przez co najmniej dwie godziny uzyskają dostęp do zleceń typu Limit, bez możliwości ich realizacji. W trzecim etapie zlecenia Limit otworzą się, ale klienci nie będą mogli jeszcze korzystać ze zleceń rynkowych. Pełna funkcjonalność systemu ruszy przy czwartym etapie, kiedy to dostępne będą już wszystkie pary z GBP, włącznie ze zleceniami rynkowymi oraz Limit i Stop.

Bitstamp zapewnia, że na każdym etapie na stronie platformy pojawią się aktualne informacje. Wdrażanie zmian rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Dodatkowo, do 1 września 2020 roku giełda nie będzie naliczała prowizji od zawieranych transakcji. Pary z udziałem brytyjskiego funta będą dostępne na całym świecie, z wyjątkiem niektórych stanów USA. Inne plany Bitstamp’a zakładają poszerzenie oferty o siedem nowych aktywów. Wśród nich mają znaleźć się Basic Attention Token (BAT), Ethereum Classic (ETC), Paxos Standard (PAX), USD Coin (USDC), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX).

giełda kryptowalut Bitstamp
reklama
reklama