Bitstamp rezygnuje z planowanej opłaty za nieaktywność | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp rezygnuje z planowanej opłaty za nieaktywność

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
giełda bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywności

Giełda Bitstamp ogłosiła wczoraj, że zdecydowała się jednak nie pobierać od klientów miesięcznej opłaty w wysokości 10 euro za posiadanie nieaktywnego konta.


Bitstamp zamierzała wprowadzić taką opłatę od 1 sierpnia. Od tego czasu klienci posiadający nieaktywne konta mieli być obciążani opłatą w wysokości 10 euro za każdy miesiąc. Nowa opłata za brak aktywności miała dotknąć klientów z saldami poniżej 200 USD, którzy nie handlowali, a także nie wpłacali ani w żaden inny sposób nie korzystali z platformy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie dotyczyłaby jednak użytkowników z USA.

Bitstamp przyznaje, że “niektórzy” klienci byli zaniepokojeni zmianą o czym bezpośrednio informowali giełdę. W związku z czym, zrezygnowano z opłat. CEO Bitstamp JB Graftieaux w oświadczeniu prasowym powiedział:

Wzięliśmy pod uwagę obawy wszystkich i zdecydowaliśmy się anulować opłatę za brak aktywności. Słuchanie naszych klientów jest częścią naszego usługowego DNA. Celem Bitstamp zawsze było bycie bezpieczną, niezawodną platformą handlową, która zapewnia wiodące w branży usługi i nie zamierzamy zbaczać z naszej ścieżki.

Jak wcześniej giełda argumentowała zasadność opłat?

Giełda kryptowalut Bitstamp miała obciążyć nieaktywnych klientów opłatą, by w ten sposób wyrównać koszty ponoszone przez firmę:

Większość klientów Bitstamp nie zostanie objęta opłatą za brak aktywności. Nikt nie lubi opłat (my też nie!), ale utrzymywanie nieaktywnych kont jest kosztem i abyśmy mogli nadal świadczyć wspaniałe usługi wszystkim naszym klientom, podjęliśmy trudną decyzję o wdrożeniu opłaty za brak aktywności.

W swoim oświadczeniu prasowym giełda podkreśliła, że jej “pozycja finansowa pozostaje silna i zdrowa.” Zgodnie z wynikami raportu firmy analitycznej CryptoCompare, giełda Bitstamp, zajmuje czołowe miejsce wśród giełd uznawanych za najbardziej wiarygodne i bezpieczne.

Czytaj więcej na ten temat: Coinbase, Gemini, Bitstamp i Binance na szczycie rankingu giełd CryptoCompare.

giełda bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywnościreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.