Bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywności | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywności

Mariusz Przepiórka
giełda bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywności

Giełda kryptowalut Bitstamp zapowiedziała, że obciąży nieaktywnych klientów opłatą, która ma wyrównać koszty ponoszone przez firmę.


Bitstamp wskazał we wpisie opublikowanym na firmowym blogu, że nowa opłata za brak aktywności dotknie klientów z saldami poniżej 200 USD, którzy nie handlowali, nie wpłacali ani w żaden sposób nie korzystali z platformy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Opłata za nieaktywność w przypadku takich użytkowników wyniesie 10 EUR.  Ma ona wejść w życie 1 sierpnia i nie będzie dotyczyć użytkowników z USA.

– Większość klientów Bitstamp nie zostanie objęta opłatą za brak aktywności. Nikt nie lubi opłat (my też nie!), ale utrzymywanie nieaktywnych kont jest kosztem i abyśmy mogli nadal świadczyć wspaniałe usługi wszystkim naszym klientom, podjęliśmy trudną decyzję o wdrożeniu opłaty za brak aktywności – poinformowała giełda Bitstamp.

Większość giełd zarabia na opłatach od wolumenów handlowych, które od początku roku spadły gwałtownie wraz z ceną kryptowalut. Dane z The Block pokazują, że wolumeny na wszystkich giełdach spadły z 2,2 bln USD w maju 2021 roku do około 622 mld USD w czerwcu 2022 roku.

giełda bitstamp wprowadza opłatę za brak aktywnościreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.