Coinbase, Gemini, Bitstamp i Binance na szczycie rankingu giełd CryptoCompare | Wiadomości | CrypS.

Coinbase, Gemini, Bitstamp i Binance na szczycie rankingu giełd CryptoCompare

Mariusz Przepiórka
exchange benchmark report cryptocompare

Firma analityczna CryptoCompare opublikowała nowy raport o najlepszych giełdach kryptowalut. Zestawienie Exchange Benchmark ocenia ponad 150 platform pod kątem transparentności i odpowiedzialności, przyznając im różne stopnie pod względem ryzyka.

CryptoCompare przyznaje oceny od AA do F i wskazuje w ten sposób najbardziej wiarygodne lub ryzykowne spółki. Proces przypomina nieco ratingi gospodarcze prowadzone przez agencje, takie jak Moody’s, Fitch i Standard and Poor’s.

Zgodnie z wynikami raportu, Coinbase (z łączną oceną 89,1) jest giełdą uznaną za najbardziej wiarygodną i bezpieczną, a kolejne miejsca zajmują Gemini, Bitstamp i Binance. Wszystkie cztery otrzymały ocenę AA i są to jedyne giełdy z taką notą. 11 innych otrzymało ocenę A, 27 ocenę BB, a 37 otrzymało ocenę B. 80 giełd zostało uznanych za giełdy niższej kategorii.

78 firm uznanych za giełdy najwyższej kategorii zwiększyło swój udział w rynku z 89% w sierpniu 2021 do 96% w lutym 2022, zarówno pod względem sprzedaży detalicznej, jak i wolumenu obrotów dokonywanych przez profesjonalnych traderów. W lutym 2022 obroty na tych giełdach wyniosły łącznie 1,5 bln USD, w porównaniu z 62 mld USD w przypadku giełd z niższego szczebla.

Ranking giełd kryptowalut CryptoCompare
Ranking giełd kryptowalut CryptoCompare

Zaktualizowana metodologia Exchange Benchmark

W porównaniu z poprzednim raportem Exchange Benchmark opublikowanym w 2019 roku w branży nastąpiła szeroka konsolidacja, przy czym wolumeny obrotu na najlepszych giełdach znacznie wzrosły.  Przez cały czas mniej konkurencyjne giełdy borykały się z trudnościami: od czerwca 2019 zamknięto 54 giełdy niższej kategorii. Zamknięcia dotyczyły firm z całego świata, a najwięcej z nich zamknięto w Chinach (6), głównie z powodu obaw branży o działania chińskiego rządu wobec spółek kryptowalutowych.

Najnowsza edycja Exchange Benchmark zawiera zaktualizowaną metodologię, która odzwierciedla zwiększoną kontrolę ze strony organów nadzoru finansowego. Wraz z tymi zmianami wzrosły wymagania, które muszą być spełnione, aby giełda mogła znaleźć się w najwyższej kategorii.

exchange benchmark report cryptocomparereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.