Bitstamp integruje rozwiązanie Signet | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp integruje rozwiązanie Signet

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Bitstamp

Kryptowalutowa giełda Bitstamp informuje o udostępnieniu całodobowych i natychmiastowych operacji dla większej liczby swoich klientów instytucjonalnych. To efekt integracji rozwiązania Signet, czyli komercyjnej platformy płatności cyfrowych Signature Bank.

Rozwiązanie Signature Bank znacząco ułatwia przenoszenie aktywów na rachunki Bitstamp, a także ich wypłatę. Pozwala ono na transfer USD w czasie rzeczywistym przez całą dobę. Rozliczenie w tym przypadku następuje w ciągu zaledwie kilku sekund.

Signature Bank jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Nowym Jorku i jednocześnie pierwszą amerykańską instytucją finansową, która wykorzystała blockchain do usprawnienia transferu środków. Signet opiera się na blockchainie Ethereum, który umożliwia instytucjom przesyłanie środków w ciągu kilku sekund w dowolnym momencie, poprzez rozliczanie transakcji przy użyciu tokenów Signet.

Bitstamp podkreśla, że jest to najnowsze rozwiązanie, które ma przyczynić się do stworzenia wydajnej, bezpiecznej i bardzo płynnej sieci umożliwiających instytucjom przesyłanie i wymianę środków oraz aktywów cyfrowych. W ubiegłym miesiącu giełda również jako pierwsza wprowadziła transakcje z jednym potwierdzeniem na Fireblocks.

Umożliwienie błyskawicznego przepływu środków jest jednym z kluczowych obszarów, który może przekonać instytucje do korzystania z kryptowalut. Poprzez integrację kryptowalutowej giełdy z rozwiązaniem Signet, Bitstamp i Signature Bank wykonują kolejny krok w kierunku realizacji tego ambitnego celu.

giełda kryptowalut Bitstampreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.