BitMEX zwalnia jedną czwartą swoich pracowników | Wiadomości | CrypS.

BitMEX zwalnia jedną czwartą swoich pracowników

Redakcja
bitmex

BitMEX zwolnił 75 pracowników, czyli około 25% swojej siły roboczej. Firma zapewnia jednak, że masowe wypowiedzenia nie zakłócą jej normalnej działalności.


Według The Block, 75 pracowników BitMEX otrzymało w zeszłym tygodniu informację o wypowiedzeniu umów. Zwolnienia te stanowią jedną czwartą wszystkich pracowników giełdy z siedzibą na Seszelach. Jeden z rzeczników BitMEX powiedział:

BitMEX dokonuje zmian w naszej kadrze, aby usprawnić działania w następnej fazie naszej działalności. Naszym priorytetem jest upewnienie się, że wszyscy pracownicy, którzy zostaną dotknięci zmianami, otrzymają wsparcie, którego potrzebują.

Dodał również, że mimo zwolnień giełda będzie nadal funkcjonować tak jak zawsze.

Dyrektor generalny firmy, Alexander Höptner, ma pozostać na swoim stanowisku. Höptner zastąpił jednego ze współzałożycieli BitMEX, Arthura Hayesa. Ustąpił on z funkcji dyrektora generalnego w październiku 2020 roku w związku z zarzutami, że on i dwaj inni współzałożyciele, Benjamin Delo i Samuel Reed, złamali przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML).

Zarzuty te ostatecznie kosztowały platformę 100 milionów dolarów. Firma zapłaciła tyle w ramach ugody z CFTC i FinCEN. Do marca tego roku wszyscy trzej współzałożyciele przyznali się do winy za naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej oraz umyślne zaniechanie ustanowienia odpowiednich procedur AML. Teraz grozi im kara więzienia i miliony potencjalnych grzywien.

bitmexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.