Bitmain opóźnia wysyłkę Antminera | Wiadomości | CrypS.

Bitmain opóźnia wysyłkę Antminera

Mariusz Przepiórka
farma bitmain okradziona z koparek

Bitmain, największy na świecie producent sprzętu do wydobywania bitcoinów, przesuwa wysyłkę zamówionych produktów. To efekt wewnętrznych konfliktów, które utrudniają efektywną działalność firmy.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem firmy, Bitmain opóźni realizację zamówień na Antminera złożonych w czerwcu i lipcu 2020 roku o co najmniej dwa lub trzy miesiące. Za powód podano „niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych”. Realizację zamówień przewiduje się najwcześniej we wrześniu lub październiku bieżącego roku.

Bitmain powołuje się na czynniki zewnętrzne, jednak część ekspertów branży kryptowalutowej wskazuje, że opóźnienia są wynikiem wewnętrznych konfliktów w spółce. Dovey Wan, współzałożyciel firmy inwestycyjnej z branży blockchain Primitive Ventures skomentował na Twitterze, że opóźnienie to wynik konfliktu między założycielami Bitmain, byłego prezesa Micree Ketuana Zhana i obecnego prezesa Jihana Wu. Seria kontrowersyjnych wydarzeń rozpoczęła się w październiku 2019 roku, kiedy to Zhan (największy udziałowiec spółki) został zwolniony przez Wu. Sprawa trafiła do sądu, gdzie Zhan chciał udowodnić swoje prawo do kierowania firmą i publicznie sprzeciwił się zmianom.

Konflikt wpływa na działalność spółki

Kolejną odsłoną konfliktu była kradzież 10 tysięcy urządzeń do wydobywania bitcoinów. Sprzęt skradziono z magazynu firmy w Mongolii Wewnętrznej, a Wu oskarżył o nią Zhana. O tym incydencie pisaliśmy szerzej w ubiegłym miesiącu. Dovey Wan odniósł się do tego konfliktu na swoim koncie Twitterowym. Napisał on, że poważna różnica zdań znacząco wpływa na działalność Bitmain, o czym świadczą wspomniane opóźnienia w dostawach. Zauważył też, że trwające problemy z pewnością odbiją się na zainteresowaniu spółką ze strony inwestorów.

farma bitmain okradziona z koparekreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.