Bithumb zawiesza wypłaty kryptowalut na niezweryfikowane prywatne adresy | Wiadomości | CrypS.

Bithumb zawiesza wypłaty kryptowalut na niezweryfikowane prywatne adresy

Maciej Żerelik
bithumb global

Południowokoreańska giełda aktywów cyfrowych – Bithumb – poinformowała swoich użytkowników, że od 27 stycznia nie będą już mogli realizować wypłat kryptowalut na niezweryfikowane prywatne portfele . Nowa polityka firmy będzie również wymagała dodatkowej weryfikacji tożsamości Know Your Customer (KYC).

W ogłoszeniu z 24 stycznia, Bithumb ujawnił, że zmienił swoją politykę usługową. Tymczasowo zawieszona została m.in. funkcja wstępnej rejestracji. W rezultacie użytkownicy nie mogą logować się za pomocą osobistego portfela, a firma będzie zatwierdzać tylko te zweryfikowane.

Wszyscy klienci giełdy powinni zweryfikować swoje portfele zgodnie z nowymi zasadami do 27 stycznia. Firma dodała, że użytkownicy z niezweryfikowanymi adresami mogą wycofać się „w taki sam sposób jak wcześniej” aż do daty egzekwowania.

Dodatkowo, Bithumb wdroży nową weryfikację tożsamości KYC. Firma stwierdziła w podsumowaniu:

Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane zmianą polityki wstępnej rejestracji adresu wypłaty. Bithumb zawsze będzie dążył do wygodnych i bezpiecznych transakcji dla naszych członków.

Pod koniec 2021 roku Coinone – inna główna giełda kryptowalut w Korei Południowej – narzuciła podobne przepisy. Wówczas organizacja zdecydowała się na zaprzestanie wypłat cyfrowych aktywów do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych.

bithumb globalreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.