Bithumb zamierza wejść na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Bithumb zamierza wejść na giełdę

Mariusz Przepiórka
bithumb zamierza wejść na korańską giełdę

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb planuje wejście na giełdę papierów wartościowych w swoim kraju. Operator giełdy, spółka Bithumb Korea, nawiązał współpracę z Samsung Securities w zakresie przygotowania pierwszej oferty publicznej (IPO). Jeśli te doniesienia medialne potwierdzą się, będzie to druga taka próba giełdy Bithumb. W ubiegłym roku spółka przymierzała się do wejścia na amerykańską giełdę, ale plan nie został zrealizowany.

W ubiegłym miesiącu nowym CEO Bithumb został Back Young Heo, który już wcześniej stał na czele giełdy. Według anonimowych źródeł z koreańskiego rynku, próba umieszczenia akcji Bithumb na giełdzie może być trudnym zadaniem. Powołują się one na ewentualne problemy ze zbywalnością i wyceną akcji, a także na wrogość tradycyjnego rynku wobec kryptowalut. Co więcej, w ubiegłym roku podatkowe władze Korei Płd. nakazały giełdzie Bithumb zapłatę 69 mln USD zaległego podatku. Giełda odwołała się i na razie sprawa jest w sądzie apelacyjnym.

Podatek od kryptowalut

Korea Południowa powoli koncentruje swe wysiłki na odpowiednim opodatkowaniu kryptowalut. Ministerstwo Finansów tego kraju zapowiedziało już, że w przyszłym miesiącu poda szczegóły swoich planów. Bithumb jest największą kryptowalutową giełdą w Korei Płd, jednak jej działalność nie jest zbyt dobrze znana opinii publicznej. Największym udziałowcem Bithumb Korea jest spółka Bithumb Holdings, która posiada 74,1% udziałów. Niewiele wiadomo za to o właścicielach tej spółki. Za rok 2019 giełda pochwaliła się zyskiem w wysokości 30,5 mln USD. Rok wcześniej zanotowała 170 mln USD straty, więc takie odbicie może sprawić, że chętnych na akcje giełdy nie zabraknie.

bithumb zamierza wejść na korańską giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.