Bithumb wyemituje własny token | Wiadomości | CrypS.

Bithumb wyemituje własny token

Redaktor: Albert Czajkowski
bithumb logo

Bithumb Coin (BT) będzie środkiem rozliczeniowym południowokoreańskiej giełdy. Ponadto ma być na nim oparty jej blockchain, którego ukończenie zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. 

Bithumb Chain będzie zdecentralizowanym protokołem typu open source, na którym zostanie oparta infrastruktura giełdy. Bithumb Coin stanie się zaś paliwem napędowym tworzonej platformy. Będzie obsługiwać rozliczenia za usługi oraz system afiliacyjny giełdy. Ponadto posiadacze tokena dostaną uprawnienia do głosowania i podejmowania części decyzji związanych z funkcjonowaniem Bithumb-a.

Bithumb ogłosił, że wyemituje 300 milionów tokenów, z których na dalszym etapie pozostanie w obiegu 150 milionów. Giełda zapowiada, że przeznaczy połowę przychodów na spalenie ich nadwyżki. 60 procent dystrybucji tokenów, trafi do użytkowników w ramach promocji i zachęt. Pozostałe dostaną się do obiegu przez sprzedaż. Prawdopodobnie mechanika działania tokena, będzie przypominać model znany z Binance Coin.

bithumb logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.