BitFlyer z pierwszym wirtualnym zgromadzeniem akcjonariuszy | Wiadomości | CrypS.

BitFlyer z pierwszym wirtualnym zgromadzeniem akcjonariuszy

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitflyer

Spółka BitFlyer Holdings prowadząca jedną z największych giełd kryptowalut w Japonii zorganizowała walne zgromadzenie akcjonariuszy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podczas zebrania po raz pierwszy skorzystano z blockchainowej aplikacji do głosowania.

To zupełnie nowe zastosowanie technologii blockchain może okazać się strzałem w dziesiątkę w warunkach utrzymywania dystansu społecznego. Aplikacja do głosowania o nazwie bVote powstała w należącej do BitFlyer Holdings spółce BitFlyer Blockchain. Według oficjalnego komunikatu spółki, dzięki aplikacji pierwsze wirtualne zgromadzenie akcjonariuszy przebiegło bez żadnych problemów. Aplikacja bVote jest odporna na fałszerstwa i manipulacje, a użytkownicy przed skorzystaniem z aplikacji muszą zeskanować kartę My Number. BitFlyer w pierwszej kolejności zamierza przedstawić swój produkt spółkom prywatnym, a następnie firmom z sektora publicznego.

Wygodniejsza forma zebrania

Podczas walnego zgromadzenia na sali obrad fizycznie przebywały tylko trzy osoby, w tym Yuzo Kano – CEO spółki BitFlyer Blockchain. Ośmiu innych akcjonariuszy uczestniczyło w spotkaniu zdalnie. Celem zgromadzenia była częściowa zmiana statutu spółki promująca digitalizację w warunkach pandemii koronawirusa. Całe spotkanie trwało jedynie 20 minut. Zdaniem jednego z akcjonariuszy taka forma zgromadzenia była bardziej wygodna niż tradycyjne spotkanie. Wskazał on na brak konieczności podróży i ponoszenia kosztów. COVID-19 w wielu przypadkach wymusił pracę zdalną, więc korzystanie z aplikacji bVote nikomu z obecnych nie sprawiło trudności.

giełda kryptowalut bitflyerreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.