Bitcoinowy „indeks strachu i chciwości” na najwyższym poziomie od 16 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Bitcoinowy „indeks strachu i chciwości” na najwyższym poziomie od 16 miesięcy

Mariusz Przepiórka
bitcoin

Rynek kryptowalut nieco spowolnił w ciągu ostatnich tygodni, ale bitcoin przekroczył psychologiczną barierę 28 tys. USD. Przełamanie spowodowało dodatkową falę optymizmu na rynku kryptowalut i przyszłość rysuje się dla bitcoina w jasnych kolorach, ponieważ kryptowalutowy indeks „strachu i chciwości” osiągnął najwyższą wartość od 16 miesięcy.


Obecnie indeks osiąga wartość 68 na korzyść chciwości, co jest najwyższym poziomem od listopada 2021. Wówczas branża kryptowalutowa patrzyła w przyszłość z bardzo dużym optymizmem, ale jej prognozy zostały zweryfikowane przez niespodziewane wydarzenia, takie jak upadek giełdy FTX.

Indeks strachu i chciwości

9 listopada 2021 indeks strachu i chciwości wskazywał 84 punkty na korzyść chciwości. Indeks jest mierzony od 1 lutego 2018 roku. Wartość 0 oznacza ekstremalny strach, a wartość 10 oznacza ekstremalną chciwość.

Warto zauważyć, że indeks strachu i chciwości bierze pod uwagę szereg różnych wskaźników, w tym wolumen obrotu kryptowalutami, zmienność cen, sytuację na rynku i aktywność społeczną, a jego wartości w strefie „chciwości” wskazują na zwiększone zaufanie inwestorów do przyszłych wyników kryptowalut, podczas gdy odczyt „strachu” idzie w parze z niepewnością i zwątpieniem w rynek.

Optymizm w oczekiwaniu na halving

W obecnej sytuacji bitcoin jest notowany na poziomie 28 055 USD, odnotowując niewielki spadek o 0,74% w ciągu dnia, ale wciąż utrzymując zyski na poziomie 12,97% osiągnięte w poprzednim tygodniu i 13,66% wzrostu na przestrzeni miesiąca.

Jednocześnie pozytywny sentyment wokół bitcoina jest przypisywany również oczekiwaniu na czwarty halving, do którego dojdzie pod koniec kwietnia lub na początku maja 2024 roku. Zgodnie z przewidywaniami w miesiącach po halvingu wywoła on duży wzrost wartości największej kryptowaluty świata.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.