Bank Brazylii wyemituje cyfrowego reala w 2024 r. | Wiadomości | CrypS.

Bank Brazylii wyemituje cyfrowego reala w 2024 r.

Redakcja
Brazylia płatność podatków w kryptowalutach

Bank centralny Brazylii wyemituje CBDC w 2024 roku po zamkniętym programie pilotażowym z udziałem instytucji finansowych. Takie informacje podał Reuters, powołując się na Roberto Campos Neto, prezesa instytucji.


Według urzędnika, cyfrowy projekt będzie służył jako zachęta dla banków do tokenizacji aktywów w celu poprawy wydajności. Wskazał on na redukcję kosztów w zakresie rozliczeń, audytu i finansowania, a następnie wyjaśnił:

Jeśli CBDC jest tokenizowanym depozytem, dziedziczy wszystkie regulacje, które go dotyczą.

Zdaniem prezesa banku centralnego, przy takiej interpretacji nowy instrument płatniczy nie zakłóci polityki pieniężnej i nie zaszkodzi bankom. MFW pochwalił taki projekt cyfrowej waluty i zaprosił inne banki centralne do jego zbadania.

Osobno Campos Neto przewidział, że system płatności natychmiastowych Pix będzie zyskiwał na popularności. Będzie to możliwe dzięki temu, że użytkownicy uzyskają dostęp do tańszych kredytów bez opłat.

Przypomnijmy, że w kwietniu prezes banku centralnego obiecał, że w drugiej połowie 2022 roku zostanie uruchomiony pilotaż cyfrowego reala.

Brazylia płatność podatków w kryptowalutachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.