Bitcoin spada poniżej 35 tys. dolarów po raz pierwszy od stycznia | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spada poniżej 35 tys. dolarów po raz pierwszy od stycznia

Zerelik Maciej
rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin sytuacja Bitcoina ponownie się pogorszyła. Aktywo spadło bowiem do najniższego poziomu od 24 stycznia. Jak można się było spodziewać, alternatywne monety są w jeszcze gorszej kondycji.


Nowe dno bitcoina

Gdy w zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna USA ogłosiła, że podniesie stopę procentową o 50 punktów bazowych, zamiast oczekiwanych 75, kurs Bitcoina wzrósł i osiągnął poziom 40 000 USD. Nie trwało to jednak długo, ponieważ w ciągu następnych kilku dni trend się odwrócił.

Początkowo cena spadła o ponad 4000 USD do poziomu 36 000 USD. Chociaż wczoraj udało mu się utrzymać na tym poziomie, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin nastąpił kolejny odwrót. Tym razem BTC spadł do poziomu nieco ponad 34 000 USD po raz pierwszy od 24 stycznia.

Naturalnie, utrata około 6 000 dolarów w ciągu zaledwie kilku dni spowodowała znaczną zmianę ogólnego sentymentu. Bitcoin Fear and Greed Index wszedł w obszar „ekstremalnego strachu”.

W chwili obecnej kryptowaluta walczy o 34 500 USD i ponownie notuje spadek o około 4% w ciągu dnia. Dodatkowo jej kapitalizacja rynkowa spadła do około 660 mld USD.

Alty krwawią

Jak wspomnieliśmy powyżej, monety alternatywne również cierpią, a kolor czerwony dominuje na prawie wszystkich wykresach. Ethereum przewodzi tej niekorzystnej tendencji z dziennym spadkiem o 4,5%. W skali tygodnia ETH spadło o ponad 8% i obecnie oscyluje w granicy 2 550 USD, chociaż jeszcze niedawno przekraczał poziom 3 000 USD.

Binance Coin stracił podobny procent i obecnie znajduje się poniżej 360 dolarów. Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol są również głęboko na minusie.

Terra jest największym przegranym wśród altów o dużej kapitalizacji już drugi dzień z rzędu. LUNA straciła kolejne 13% wartości i obecnie jej kurs znajduje się poniżej 65 dolarów. MATIC, Shiba Inu i CRO również straciły sporo na wartości.

Poza Algorand, Axie Infinity i Tezos, większość innych altów o niższej i średniej kapitalizacji również jest na minusie. W związku z tym kapitalizacja rynku kryptowalut po raz pierwszy od wielu miesięcy spadła poniżej 1,6 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu kilku dni nastąpił spadek o ponad 200 miliardów dolarów.

rynek spadki
reklama
reklama