Bitcoin spada o $2000 w 10 min - likwidacja 600 mln USD w longach | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spada o $2000 w 10 min – likwidacja 600 mln USD w longach

Michał Misiura
youtuber honda bitcoin

Dzisiejszy flash crash bitcoina doprowadził do likwidacji 600 mln dolarów w długich pozycjach, gdy cena BTC spadła o ponad 2000 USD w 10 minut.

Do błyskawicznego spadku notowań bitcoina doszło 31 marca o godzinie 9:48, gdy cena pierwszej kryptowaluty wynosiła 59 350 dolarów. Po pięciu minutach, o 9:53, cena BTC osiągnęła dołek na 57 775 USD. Później nastąpiło krótkie odbicie powyżej 58 tysięcy dolarów, po którym cena bitcoina osunęła się do 57 000 USD, które zanotowano o 10:06. Minimalny poziom osiągnięty na giełdzie Bitstamp wyniósł 56 713 USD.

Wykres ceny bitcoina 31.03 - tradingview.com - Bitstamp
Wykres ceny bitcoina 31.03 – tradingview.com – Bitstamp

W chwili pisania tego artykułu, około godziny 11:30, cena bitcoina utrzymuje się tuż poniżej progu 58 000 dolarów. 

600 mln USD longów do likwidacji

Bycze nastroje spowodowane wiadomością o kryptowalutowych płatnościach, wprowadzanych przez PayPal, zostały skutecznie ostudzone. Inwestorzy grający z dźwignią, którzy oczekiwali, że cena bitcoina przekroczy 60 000 USD, stracili w otwartych pozycjach 600 mln USD. Biorąc pod uwagę 24-godzinne wygaśnięcia kontraktów, właścicieli na rynku zmienił blisko 1 mld dolarów.

Naturalna korekta dla analityków

Zdziwieni nie byli kryptowalutowi analitycy, dla których flash crash’e na rynku kryptowalut nie są niczym nowym ani szczególnie rzadkim. Trader Michaël van de Poppe, skomentował to krótkim „dokładnie #Bitcoin”.


Według analityka, znanego jako PlanB, likwidacja pozycji z dźwignią może okazać się długofalowo pozytywna dla wzrostów bitcoina.

Piękne polowanie na stop loss’y… znowu. Teraz, gdy wszystkie lewarowane długie pozycje zostały zlikwidowane, w kwietniu mamy wreszcie miejsce na rozbicie 60 000 USD – napisał na Twitterze.

youtuber honda bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.