Bitcoin pomoże tej drużynie wbić się do głównej ligi piłkarskiej. Giganci kryptowalut wpompowali w niego kilka milionów USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin pomoże tej drużynie wbić się do głównej ligi piłkarskiej. Giganci kryptowalut wpompowali w niego kilka milionów USD

Jacek Walewski

Bliźniacy Winklevoss zostali współwłaścicielami klubu piłkarskiego, w który inwestują teraz 4,5 mln USD. 


  • Bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss stali się współwłaścicielami klubu piłkarskiego Real Bedford Football Club,
  • Wartość ich inwestycji to aż 4,5 mln USD.

Cameron i Tyler Winklevoss inwestorami klubu piłkarskiego

Cameron i Tyler Winklevoss, czyli słynni bliźniacy i właściciele giełdy Gemini, stali się współwłaścicielami brytyjskiego Real Bedford Football Club (RBFC). Zainwestowali w klub 4,5 miliona USD. Dokonali inwestycji i przejęcia za pośrednictwem swojej firmy inwestycyjnej Winklevoss Capital.

Na co wydane zostaną wspomniane miliony dolarów? Na stworzenie “skarbca bitcoinów“. Nie chodzi tylko o fanaberię znudzonych inwestorów, ale też zabezpieczenie klubu „przed długoterminową dewaluacją walut fiducjarnych”.

Do powyższego dojdzie rozwój nowego centrum szkoleniowego oraz po prostu promowanie piłki nożnej.

Od 2021 roku z RBFC jest związany też kryptowalutowy podcaster Peter McCormack. Sprawił on, że klub jest otwarty na nowinki technologiczne. Akceptuje np. płatności w bitcoinach za bilety na mecze, gadżety i napoje.

Dziś sytuacja drużyny nie jest jednak kolorowa.

Jesteśmy daleko od Premier League

– przyznał McCormack.

Bracia mają plan

Współpraca podcastera z bliźniakami Winklevoss może jednak pomóc drużynie osiągnąć sukces. Bracia chcą wprowadzić RBFC do najwyższej ligi w Wielkiej Brytanii. Sami mają duszę sportowców.

Nie inwestujemy tylko w klub piłkarski, inwestujemy w marzenie o sprowadzeniu futbolu Premier League do Bedford

– przekazał Cameron Winklevoss.

Podzielamy głębokie przekonanie Petera do bitcoina i jego zdolności do przyspieszenia dążenia RBFC do dostania się do Premier League

– dodał Tyler.

Wszystko ma miejsce po tym, jak bliźniacy Winklevoss przekazali 4,9 miliona USD komitetowi politycznemu Fairshake (PAC). Chcą wspierać kandydatów na kongresmenów, którzy są przyjaźni kryptowalutom.

Niedoszli właściciele Facebooka

Bracia Winklevoss są znani nie tylko dzięki Gemini i bitcoinowi. Niewiele by brakowało, a byliby założycielami Facebooka. Mark Zuckerberg niejako podkradł im ich pomysł dot. portalu społecznościowego. Po długim procesie sądowym bliźniacy ostatecznie zgodzili się na ugodę. Ich były kolega z Harvardu miał zapłacić im aż 20 milionów USD w gotówce i udziałach w firmie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.