CME udostępnia kontrakty futures dla ETH | Wiadomości | CrypS.

CME udostępnia kontrakty futures dla ETH

Konrad Juszczyk
Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiło kontrakty futures na ether (ETH)

Transakcje futures Ethereum na CME są już dostępne. Po osiągnięcu ATH w zeszłym tygodniu, największy altcoin otrzymał od CME Group własne kontrakty terminowe.

Kontrakty futures na ETH

Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiło długo oczekiwane kontrakty futures na ether (ETH) – natywną kryptowalutę sieci blockchain Ethereum. Kontrakty zostały otwarte po cenie 1669,75 USD, gdy cena rynkowa Ethereum wynosiła około 1600 USD. Ze szczegółów kontraktu na stronie CME wynika, że każdy z nich będzie zawierał 50 ETH, a handlowcy muszą zakupić co najmniej 5 takich kontraktów. Giełda derywatywów poinformowała również na Twitterze o tym wydarzeniu.

Na giełdzie w Chicago do tej pory handlowano 77 kontraktami, przy czym większość aktywności koncentrowała się na wygaśnięciu w lutym. Kontrakty futures są prawnymi umowami na zakup lub sprzedaż aktywów kryptograficznych po z góry określonej cenie w późniejszym terminie. Kontrakty ETH na CME są rozliczane gotówkowo i oparte na kursie referencyjnym głównych giełd jak Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit i Kraken.

Co takie działania oznaczają dla Etheru?

Pierwszy na świecie w pełni uregulowany kontrakt futures na ETH może przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych i zwiększyć popyt na drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem wartości rynkowej, przyspieszając wzrost cen. Analitycy kryptowalut stają się coraz bardziej optymistyczni, jeśli chodzi o ceny Etherum, niektórzy nawet przewidują, że do końca tego roku kurs ETH wejdzie na poziom od 5,000 do nawet 20,000 USD.

Pierwsze instytucje finansowe, które kupiły BTC, już oglądają się za ETH. Słusznie, ponieważ Ethereum jest najczęściej używaną siecią kryptograficzna, będącą jednocześnie przyszłością finansów, a potencjalnie deflacyjna narracja pieniądza fiducjarnego tylko zwiększa atrakcyjność tego aktywa. W momencie publikacji tekstu cena za 1 ETH wynosi blisko 1710 USD, wzrastając od rana z poziomu około 1600 USD. Teraz jednak według analityka finansowego na Twitterze pod pseudonimem @CryptoWhale jest zły moment na zakup ETH.

Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiło kontrakty futures na ether (ETH)reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.