Bitcoin może spaść do 10 000 USD w ciągu trzech miesięcy - uważa analityk | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin może spaść do 10 000 USD w ciągu trzech miesięcy – uważa analityk

Redakcja
analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalej

Popularny analityk kryptowalutowy i gospodarz kanału Coin Bureau na YouTube uważa, że bitcoin wciąż nie osiągnął dna.


Według anonimowego blogera powinniśmy spodziewać się spadku BTC do poziomu 10 tysięcy dolarów w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 roku.

W poście na YouTube analityk stwierdził, że bitcoin w najbliższej przyszłości może równie dobrze stracić 60% swojej kapitalizacji. Motorem spadków powinna być decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych – jeśli amerykański bank centralny przestanie je podnosić, giełda i inne rynki po prostu się załamią. Anonimowy analityk uzasadnia:

Dno rynku kryptowalut zobaczymy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Myślę, że bitcoin spadnie do 10 000 dolarów, a altcoiny spadną o 60% do 80%. Głównym powodem ma być zakończenie podwyżek stóp przez Fed. Ale, podkreślam, nie oznacza to cięcia stóp, więc kryptowaluta nie spadnie poniżej tej granicy.

Rynek krypto bardziej zmienny niż giełda

Według twórcy kanału Coin Bureau, w najbliższych miesiącach giełda spadnie o 20% lub 30%. A rynek kryptowalut jest bardziej zmienny, więc zanurkuje nawet o 40% czy 60%.

Ekspert doradził inwestorom przeniesienie wszystkich monet do zimnych portfeli, aby w przypadku upadku firm kryptowalutowych, same aktywa pozostały u użytkowników. W ten sposób ludzie mogą zachować swoje walory i w razie wzrostu rynku wypracować zysk.

Ryan Selkis, dyrektor generalny firmy analitycznej Messari, stwierdził niedawno, że zarówno analiza fundamentalna, jak i techniczna sugerują, iż bitcoin wzrośnie w średnim okresie.

analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.