Bitcoin jest Amazonem ery kryptowalut - mówi były dyrektor BlackRock | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin jest Amazonem ery kryptowalut – mówi były dyrektor BlackRock

Redakcja
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Edward Dowd – były dyrektor zarządzający w BlackRock – uważa, że po zakończeniu rynku niedźwiedzia bitcoin będzie znacznie bardziej stabilnym aktywem. Opisał go jako ” Amazona ery kryptowalut”, przewidując, że w przyszłości znajdzie się on w portfelu każdego z nas.


Krypto zima nie pokona Bitcoina

Ostatni spadek rynku kryptowalut, a konkretnie ceny Bitcoina, wykreował wielu sceptyków, którzy przewidywali ponurą przyszłość dla klasy aktywów, a nawet jej całkowity koniec. Jednak były zarządca portfela akcji w BlackRock – Edward Dowd – nie należy do tego grona.

W ostatnim wywiadzie porównał on kryptowalutową zimę do bańki dot-comów z końca ubiegłego wieku. Jego zdaniem “solidne” kryptowaluty przetrwają zawirowania, podczas gdy pozbawione znaczenia projekty skapitulują. Bazowa technologia Bitcoina, przejrzystość i wolność, którą zapewnia, niewątpliwie pomogą mu przezwyciężyć problemy – przekonywał Dowd.

Następnie podkreślił wartość BTC jako “Amazona ery kryptowalut”. Według niego, bitcoin ostatecznie przewyższy złoto. Narracja Dowda bierze się z faktu, że łatwiej jest handlować pierwotnym aktywem cyfrowym niż metalem szlachetnym. Ludzie mogą kupować jego niewielkie części i nie powinni się martwić o trzymanie swoich zapasów w skarbcach. Wszystko, co muszą zrobić, to nie stracić swoich kluczy prywatnych.

Były dyrektor BlackRock prognozował, że bitcoin pewnego dnia będzie się znajdował w portfelu każdego człowieka. Mimo to nie ujawnił, czy już rozdysponował część swojego majątku w wiodącej kryptowalucie.

Jakie jest stanowisko CEO?

Na początku tego roku obecny dyrektor generalny BlackRock – Larry Fink – również dał swoje dwa grosze na temat krypto aktywów. Zapewnił on, że jego międzynarodowa korporacja zarządzająca inwestycjami aktywnie “bada waluty cyfrowe, stablecoiny i leżące u ich podstaw technologie, aby zrozumieć, jak mogą one pomóc w obsłudze klientów”. Fink dalej nakreślił ogromny apetyt inwestorów na usługi kryptowalutowe wykazywany przez klientów.

CEO poruszył tę kwestię ponownie krótko po inwazji Rosji na Ukrainę. Opiniował, że konflikt zbrojny może zaszkodzić walutom fiat i pobudzić adopcję bitcoina i altcoinów.

Co ciekawe, Fink kiedyś nie był tak przychylny. W 2017 roku opisał BTC jako “indeks prania pieniędzy”, podczas gdy w 2020 roku argumentował, że postęp kryptowalut może podważyć dominację dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.