Bitcoin to bezpieczna przystań - uważa Cathie Wood | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin to bezpieczna przystań – uważa Cathie Wood

Redaktor: Michał Misiura
Bitcoin [BTC]

Cathie Wood, CEO Ark Invest, uważa, że bitcoin i ether to aktywa, w które można inwestować „bez ryzyka”. Powracamy do debaty, czy BTC to cyfrowe złoto?


Bitcoin to bezpieczna przystań?

Wood powiedziała w wywiadzie z 15 kwietnia, że w czasie ostatniego kryzysu  bankowego (który swoją drogą mógł się jeszcze nie skończyć) bitcoin pokazał swoją siłę. Dlatego też uważa, że BTC i ETH to nowy rodzaj safe haven, bezpiecznych przystani na czas zawirowań gospodarczych. Dodała, że czołowe kryptowaluty to coś takiego “jak złoto”.

Wood uważa, że kryptowaluty ostatecznie staną się „kwestią polityczną” i ważną w wyborach w USA. Stanie się to, gdy branża będzie “szerzej akceptowana, a opinia publiczna będzie mogła wyraźniej dostrzec presję regulacyjną, jaką rząd Stanów Zjednoczonych wywiera na rynek, aby zachować scentralizowaną kontrolę nad pieniędzmi i polityką pieniężną.”

Ray Dalio jest innego zdania

Nie wszyscy jednak podzielają jej opinię.

Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates — jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych — powiedział w wywiadzie z 12 kwietnia, że bitcoin nie może służyć jako „efektywna waluta”, ponieważ jest zbyt niestabilny. Do tego w jego oczach ważne jest to, że banki centralne nie skupują bitcoinów. Powiedział, że BTC “nie jest ani efektywnym magazynem wartości (…), to bardzo, bardzo słaba alternatywa dla złota”. Ostrzegł też, że politycy “mogą zdelegalizować [bitcoina]. Mogą go uregulować. Banki centralne i kraje w zasadzie i tak nie chcą” niezależnych cyfrowych walut.

Potem Dalio dodatkowo wzmocnił swoją argumentację, wskazując, że złoto jest trzecim co do wielkości aktywem rezerwowym, które jest utrzymywane przez banki centralne, zaraz za dolarem amerykańskim i euro.

Przy tym wszystkim powiedział jednak niedawno, że chciałby zobaczyć na rynku walutę „powiązaną z inflacją”, która zapewniłaby konsumentom stałą siłę nabywczą ich oszczędności. Nie zauważył więc chyba, że bitcoin – mimo podleganiu fazom hossy i bessy – długoterminowo pomaga przechować wartość naszych środków. Tylko od początku tego roku zdrożał o kilkadziesiąt procent.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.