BitBay uruchomi Launchpad IEO 16 grudnia | Wiadomości | CrypS.

BitBay uruchomi Launchpad IEO 16 grudnia

Michał Misiura
Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay

Zapowiadany start nowej usługi będzie mieć miejsce już za 6 dni. BitBay uruchamia platformę IEO, na której jako pierwszy udostępni token QARK emitowany przez QAN Blockchain Platform.

IEO (Initial Exchange Offering) jest zyskującym na popularności modelem zbierania funduszy. Start-up lub firma szukająca finansowania wydaje swój token, który sprzedaje inwestorom chcącym wesprzeć projekt i mieć z niego korzyści. W przeciwieństwie do ICO (Inicial Coin Offering) występuje tu jednak pośrednik w postaci giełdy kryptowalut, która decyduje o tym czyje projekty są godne zaufania.

Model ICO charakteryzowała duża niepewność. Większość projektów zbierająca w ten sposób środki upadała, częste były też przypadki tzw. oszustwa przy wyjściu, gdy firma wcale nie zamierzała realizować obietnic i nie przeznaczała zebranych środków na reklamowany cel. IEO kosztem umieszczenia w procesie pośrednika, częściowo redukuje ryzyko.

BitBay uruchamiając Launchpad IEO wkracza na rozwijający się rynek ze sporymi perspektywami. Jest też jedną z niewielu giełd, na których tokeny będzie można kupować tradycyjnymi walutami oraz jedyną gdzie można płacić złotówkami. Po udostępnieniu tokenów QARK giełda planuje rozszerzać swoją ofertę IEO.

Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay
reklama
reklama