BitBay uruchomi Launchpad IEO 16 grudnia | Wiadomości | CrypS.

BitBay uruchomi Launchpad IEO 16 grudnia

Michał Misiura
Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay

Zapowiadany start nowej usługi będzie mieć miejsce już za 6 dni. BitBay uruchamia platformę IEO, na której jako pierwszy udostępni token QARK emitowany przez QAN Blockchain Platform.

IEO (Initial Exchange Offering) jest zyskującym na popularności modelem zbierania funduszy. Start-up lub firma szukająca finansowania wydaje swój token, który sprzedaje inwestorom chcącym wesprzeć projekt i mieć z niego korzyści. W przeciwieństwie do ICO (Inicial Coin Offering) występuje tu jednak pośrednik w postaci giełdy kryptowalut, która decyduje o tym czyje projekty są godne zaufania.

Model ICO charakteryzowała duża niepewność. Większość projektów zbierająca w ten sposób środki upadała, częste były też przypadki tzw. oszustwa przy wyjściu, gdy firma wcale nie zamierzała realizować obietnic i nie przeznaczała zebranych środków na reklamowany cel. IEO kosztem umieszczenia w procesie pośrednika, częściowo redukuje ryzyko.

BitBay uruchamiając Launchpad IEO wkracza na rozwijający się rynek ze sporymi perspektywami. Jest też jedną z niewielu giełd, na których tokeny będzie można kupować tradycyjnymi walutami oraz jedyną gdzie można płacić złotówkami. Po udostępnieniu tokenów QARK giełda planuje rozszerzać swoją ofertę IEO.

Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBayreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.