BitBay przechodzi drugą awarię w tym roku | Wiadomości | CrypS.

BitBay przechodzi drugą awarię w tym roku

Michał Misiura
giełda kryptowalut bitbay

Giełda kryptowalut BitBay przeszła wczoraj w niezapowiadany wcześniej tryb offline. Awaria trwała od 18:12 do 20:10. To druga usterka platformy, do której doszło w tym roku.

BitBay poinformował o awarii na Twitterze o godzinie 18.12, przepraszając użytkowników za niedogodności. Giełda zapewniła, że środki klientów są bezpieczne i że jej obsługa pracuje nad szybkim rozwiązaniem problemów. Te udało się wyeliminować prawie dwie godziny później. O 20:10 BitBay poinformował o przywróceniu usług. Jednocześnie giełda dała użytkownikom pół godziny na modyfikację lub usunięcie zleceń. Po tym czasie uruchomiono przetwarzanie transakcji. BitBay nie ujawnił przyczyn awarii.

Druga awaria BitBay’a

Działająca z Estonii, polska platforma, przeżyła wczoraj drugą nieoczekiwaną przerwę w obsłudze klientów w tym roku. Do pierwszej doszło pod koniec marca, kiedy BitBay doświadczył awarii sieci. Pomimo zapowiedzi, że rozwiązanie problemu zajmie godzinę lub dwie, usterka trwała ponad 20 godzin. Według BitBay’a winnym awarii okazał się zewnętrzny dostawca usług. Giełda obiecała wówczas naprawić problem, tak aby nie podobna usterka nie wydarzyła się ponownie w przyszłości.

BitBay to giełda kryptowalut, założona w Katowicach w 2014 roku. Pomimo polskich korzeni problemy regulacyjne sprawiły, że dwukrotnie zmieniała lokalizację swojego centrum operacyjnego. Początkowo giełda przeniosła się na Maltę, by ostatecznie zatrzymać się w Estonii, która oferuje znacznie przejrzystsze zasady prowadzenia działalności dla firm z branży kryptowalut niż Polska. Z usług platformy korzysta ponad 800 tysięcy użytkowników z wielu państw świata. Według informacji podawanych przez BitBay, giełda generuje roczny wolumen wynoszący 547000 Bitcoinów ( BTC ), czyli $....

giełda kryptowalut bitbay
reklama
reklama