Awaria BitBay'a | Wiadomości | CrypS.

Awaria BitBay’a

Marek Lesiuk
Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay

Jak się okazało, dziś około godziny 10, przestał poprawnie (lub – zależnie od opinii – w ogóle) działać system obsługi użytkowników na BitBay, największej polskiej giełdy kryptowalutowej.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, doszło do awarii sieci po stronie zewnętrznego poddostawcy. Jak napisała firma na swoim profilu:

 

Optymistyczny termin pt. „już wkrótce”, na jaki liczyło wielu użytkowników, niestety okazał się nieścisły, i firma musiała wydać oświadczenie doprecyzowujące:

Przy wejściu na stronie giełdy pojawia się informacja o „zaplanowanej przerwie technicznej”:

awaria na bitbay

 

Na ile faktycznie „zaplanowana” była ta właśnie przerwa, pozostaje pytaniem otwartym, choć po ludzku można oczywiście zrozumieć zespół techniczny firmy, który musi sobie jakoś poradzić. Zrozumiały jest też zbieg czasowy awarii – w związku z kwarantanną obciążenie sieci musi być znacznie większe niż zwykle.

W grupie dyskusyjnej, prócz naturalnie person żądających natychmiastowego dostępu do swoich środków, a także tych wyrażających większe zrozumienie dla BitBay’a, głos zabrali także źli ludzie rozsiewający plotkę, jakoby firma była wydmuszką i właśnie „zniknęła”, zabierając ze soba w daleką podróż pociągiem widmo także wirtualne oszczędności, zgromadzone lub zainwestowane przez użytkowników .

W południe zdementował te doniesienia Sylwester Suszek, właściciel giełdy, zaprzeczając również stanowczo, jakoby doszło do ataku hakerskiego na platformę. Środki, jak stwierdził jej założyciel, pozostają bezpieczne.

Po godzinie 16 zamieścił on także przekaz na żywo:

 

Wielu użytkowników wyrażało natomiast obawy, czy po przywróceniu działania platformy będzie możliwość wycofania lub dostosowania zdezaktualizowanych ofert, złożonych dziś rano, zanim giełda stanęła. Sylwester wspomniał również o możliwych rekompensatach dla klientów pokrzywdzonych przez tę awarię, jednak na ich szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać.

Update 27.03.2020

Gieła BitBay wznowiła swoje działanie o godzinie 7:30. Użytkownicy mają czas do 9:00 by anulować/zmienić swoje wcześniejsze zlecenia. Właśnie o 9:00 handel na BitBay zostanie wznowiony.

Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay
reklama
reklama