Bitbay dodaje Chainlink i Maker w parach ze złotówką | Wiadomości | CrypS.

Bitbay dodaje Chainlink i Maker w parach ze złotówką

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitbay

Polska giełda kryptowalut BitBay poszerzyła swą ofertę o nową możliwość w handlu kryptowalutami Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR). Obie waluty dostępne są w parach z polskim złotym.

W oficjalnym komunikacie giełda BitBay poinformowała, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wprowadza możliwość handlu wspomnianymi kryptowalutami w parze ze złotówką. Klienci giełdy mogą już korzystać z tych nowości. Chainlink i Maker są dostępne na giełdzie BitBay od ponad roku, jednak dotychczas były notowane w parach z innymi walutami i kryptowalutami.

W ostatnim czasie Chainlink cieszy się dużą popularnością. W ciągu ubiegłego miesiąca wartość kryptowaluty wzrosła o 120%, a w okresie roku wzrost ten wynosi już 612%. LINK może pochwalić się kapitalizacją na poziomie przekraczającym 6,2 mld USD, co daje tej walucie piąte miejsce wśród wszystkich dostępnych kryptowalut. Maker z kolei podniósł swą wartość w ciągu miesiąca o 45%.

Rosnąca popularność kryptowalut w Polsce

Giełda BitBay w ten sposób wskazuje, że polski rynek jest dla niej bardzo ważny. Niedawno giełda wprowadziła możliwość wpłaty depozytu za pomocą karty kredytowej i debetowej, także w złotówkach. Dokonanie takiego depozytu wiąże się jednak z prowizją. Wynosi ona 2,99%, ale nie mniej niż 10 PLN lub 2,50 EUR. Giełda zapewniła natomiast, że wszystkie transfery są zabezpieczone 3D-Secure.

Kryptowaluty zyskują w Polsce coraz większą popularność. Według branżowych badań około 600 tysięcy Polaków postanowiło dokonać inwestycji w kryptowaluty. Ten rodzaj inwestycji najczęściej wybierany jest przez młodych ludzi. Trend ten jest widoczny na wszystkich rynkach kryptowalutowych. W Polsce kryptowaluty to przede wszystkim inwestycja, ponieważ wciąż jeszcze nie ma możliwości wykorzystywania ich do dokonywania płatności.

giełda kryptowalut bitbayreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.