BitBay dodaje Cardano (ADA) i uruchamia kantor | Wiadomości | CrypS.

BitBay dodaje Cardano (ADA) i uruchamia kantor

Michał Misiura
giełda kryptowalut bitbay

W tym tygodniu użytkownicy giełdy kryptowalut BitBay, otrzymają dostęp do Cardano (ADA). Największa platforma wymiany cyfrowych aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej otworzyła także kantor, pozwalający na wymianę tradycyjnych walut.

Depozyty dla Cardano zostaną otwarte w poniedziałek 16.08 od godziny 15:00. Handel na platformie rozpocznie się od środy 18.08 od godziny 12:00. Cardano na BitBay’u zostanie udostępnione w parach tradingowych ADA/PLN, ADA/USDT oraz ADA/EUR.

Obecnie w ofercie giełdy znajdują 52 cyfrowe aktywa. W ostatnim miesiącu do platformy dołączyły kryptowaluty: Atari (ATRI), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC), Enjin coin (ENJ) i Chiliz (CHZ).

Cardano to w tej chwili czwarta największa kryptowaluta, pod względem kapitalizacji rynkowej, która zbliża się do 70 mld dolarów. Ostatnie wzrosty ceny, jakie przeżywa ADA, spowodowane się m.in. ogłoszeniem daty modernizacji, po której będzie można wykorzystywać je do tworzenia zaawansowanych smart-kontraktów. Zapowiadana data aktualizacji „Alonzo Purple” to 12 września 2021 roku.

Powrót kantoru BitBay

Ciesząca się dużą popularnością usługa, wraciła na giełdę po ponad 1,5 roku przerwy. Kantor BitBay, który umożliwiał wymianę tradycyjnych walut, działał od lipca 2018 do stycznia 2020 roku i obsłużył w tym czasie blisko 30 000 transakcji. Giełda zawiesiła go jednak, tłumacząc, że chce udoskonalić swój produkt.

Tydzień temu kantor BitBay wznowił działanie i jest dostępny dla zweryfikowanych użytkowników giełdy. Usługa umożliwia wymianę PLN, EUR, USD i GBP z prowizją 0%.

Jak informuje giełda od teraz jej użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich możliwych konfiguracji wymiany walut, czyli krypto-krypto, krypto-FIAT, FIAT-krypto i FIAT-FIAT. BitBay posiada prawie milion zarejestrowanych użytkowników i chwali się, że na jego platformie co minutę zawieranych jest 125 transakcji.

giełda kryptowalut bitbay
reklama
reklama