Binance zaprzecza zarzutom manipulacji na rynku | Wiadomości | CrypS.

Binance zaprzecza zarzutom manipulacji na rynku

Konrad Juszczyk
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Giełda kryptowalut Binance wypowiedziała się przeciwko zarzutom manipulacji na rynku i powiedziała, że ​​„zastrzega sobie prawo do wniesienia sprawy do sądu w celu ochrony własnych interesów”.

Binance i rzekome manipulacje rynku

Największa giełda kryptowalut na świecie Binance odpiera zarzuty o manipulacjach rynkowych. W poniedziałek Binance opublikowało wątek na Twitterze, podkreślający, że firma nigdy nie manipulowała rynkiem, ani nie handlowała przeciwko użytkownikom giełdy.

Oświadczenie pojawia się po tym, jak użytkownik Twittera @RealFulltimeApe stwierdził w sobotę, że Binance celowo pompuje/zrzuca cenę i gra przeciw swoim klientom. Użytkownik Twittera twierdzi, że jest byłym inżynierem Big Data na Binance i „wkrótce dostarczy dowód”, jednak żadne informacje nie zostały jeszcze udostępnione, a konto na Twitterze zostało skasowane. Cały wątek został zapisany na Reddicie i tam też toczy się dyskusja na ten temat.

Manipulacje rynkowe na Binance

Warto dodać, że wcześniej grupa międzynarodowych traderów złożyła pozew przeciwko Binance, zarzucając jej brak zapewnienia dostępu do infrastruktury podczas szczytowych obciążeń i tym samym wielomilionowych strat. Trzeba również w tej sytuacji podkreślić, że Binance obecnie stara się o prawne uregulowanie platformy, stąd też takie działania są mocno nie na rękę firmy.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama