Mastercard nawiązuje współpracę z Aptos, Polygon, czy Solana | Wiadomości | CrypS.

Mastercard nawiązuje współpracę z Aptos, Polygon, czy Solana

mastercard kryptowaluty

Mastercard ogłosił, że nawiąże współpracę z deweloperami blockchain, takimi jak Aptos Labs, Ava Labs, Polygon i The Solana Foundation. Wspólnie stworzą nowy zestaw standardów o nazwie Mastercard Crypto Credential. Jego celem jest zbudowanie zaufania konsumentów, biznesu i rządu do tego sektora.


Szef działu kryptowalut i blockchain w Mastercard, Raj Damodharan, powiedział:

Budowanie zaufania do ekosystemu blockchain jest decydującym krokiem w kierunku wykorzystania jego pełnego potencjału. Potrzebujemy sposobu, aby umożliwić niezawodne, interoperacyjne i zaufane interakcje w publicznych sieciach blockchain.

Firma dodała w oświadczeniu, że Mastercard Crypto Credential stworzy zestaw standardów, które pomogą zatwierdzić połączenia między klientami i firmami. Ponadto zwraca uwagę, że projekty NFT wymagają innych wymagań weryfikacyjnych niż usługi przetwarzające kryptotransakcje.

Mastercard twierdzi również, że narzędzie wykorzystają dostawcy portfeli Bit2Me, Lirium, Mercado Bitcoin i Uphold. W ten sposób umożliwią międzynarodowe przelewy między USA a Ameryką Łacińską i Karaibami.

Razem będziemy współpracować, aby poprawić weryfikację w NFT, biletach, korporacjach i innych rozwiązaniach płatniczych.

Mastercard rozszerza program krypto kart

Zaledwie dzień wcześniej, gigant płatności zapowiedział plany rozszerzenia swojego programu kart kryptowalutowych. Aby to zrobić, firma będzie szukać nowych partnerów wśród krypto przedsiębiorstwo. Raj Damodharan napisał w kominikacie prasowym:

Mamy dziesiątki partnerów na całym świecie, którzy oferują programy kart kryptowalutowych i nadal się rozwijają, a zapewnienie bezpiecznego dostępu do kryptowalut jest również częścią naszej propozycji wartości i nadal to robimy.

Raja został zapytany, czy Mastercard rozważa nałożenie limitów na ilość pieniędzy, które można przelać na giełdy kryptowalutowe za pomocą swojej sieci płatniczej. Jego odpowiedź brzmiała:

Nie jesteśmy tutaj, aby wybierać zwycięzców. Nie jesteśmy tutaj, aby decydować, która transakcja powinna lub nie powinna mieć miejsca. Mastercard jest naprawdę entuzjastycznie nastawiony do technologii blockchain, która leży u podstaw kryptowalut.

Dodał również, że użytkownicy Mastercard przechodzą szereg kontroli zgodności, a firma posiada technologię analizy kryptowalut.

mastercard kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.