Binance wprowadza kartę kryptowalutową dla ukraińskich uchodźców | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadza kartę kryptowalutową dla ukraińskich uchodźców

Anna Sutowicz
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Giełda Binance poinformowała o uruchomieniu karty Binance Refugee Crypto Card (BRCC). Karta ma umożliwić wysiedlonym Ukraińcom dokonywanie transakcji kryptowalutowych i zakupów u sprzedawców detalicznych z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Wiodący na świecie dostawca infrastruktury kryptowalut i blockchain Binance, uruchomił dzisiaj kartę Binance Refugee Crypto (BRCC). Przeznaczona jest dla wszystkich obecnych i nowych użytkowników Binance z Ukrainy, którzy na skutek wojny z Rosją zostali zmuszeni do przeniesienia się do państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Uchodźcy otrzymają kartę zasiloną 75 BUSD (US$75) miesięcznie przez 3 miesiące.

Weryfikacja uchodźców

Lokalne organizacje non-profit z EOG współpracują z Binance Charity. Mają pomagać przede wszystkim w weryfikacji uchodźców. Szefowa Binance Charity, Helen Hai podkreśliła znaczenie kryptowalut w sytuacji rosyjskiej inwazji na Ukrainę:

W tak trudnym czasie dla Ukrainy jasne jest, że kryptowaluty są przydatne, ponieważ oferują szybki, tani i bezpieczny sposób przekazywania środków, aby pomóc ludziom w ich pilnych potrzebach finansowych. Chcemy, aby blockchain działał dla ludzi, rozwiązując rzeczywiste problemy i wykorzystując go jako narzędzie do łączenia tych, którzy chcą pomóc, bezpośrednio z tymi, którzy tego potrzebują.

Warunki otrzymania karty

Otrzymanie i korzystanie z karty jest bezpłatne. By uzyskać kartę Binance Refugee Crypto, uchodźcy będą musieli wykorzystać istniejące konto zarejestrowane na Ukrainie lub zarejestrować nowe konto Binance przy wykorzystaniu ukraińskiego adresu domowego, nawet jeżeli aktualnie mieszkają w innym kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wszyscy użytkownicy będą musieli przejść pełną weryfikację.

BRCC powstało we współpracy z Contis, tj. firmą zajmującą się rozwiązaniami pay-tech. Posunięcie to stanowi część ciągłego programu wsparcia Binance dla Ukraińców zmagających się z wojną.

Krypto-zbiórki

Jeżeli zastanawiasz się, jak możesz udzielić wsparcia Ukrainie – listę krypto-zbiórek  zamieściliśmy tu: Bitcoin może być ratunkiem dla Ukrainy.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.