Binance usuwa kilka par walutowych w tym BGBP | Wiadomości | CrypS.

Binance usuwa kilka par walutowych w tym BGBP

Zerelik Maciej
binance

Jedna z największych giełd kryptowalut ogłosiła, że wycofuje wsparcie dla własnego stablecoina powiązanego z funtem szterlingiem – BGBP. Oprócz usunięcia pary BGBP/USDC z platformy zostaną też wycofane AE/ETH, BLZ/BUSD, KMD/BUSD i NULS/ETH.

BGBP/USDC jest ostatnią parą transakcyjną dla BGBP. Użytkownicy którzy nie zdążą sprzedać tokenów przed zamknięciem handlu, będą mieli możliwość użycia funkcji „konwersji”, aby zmienić swoje BGBP na GBP w stosunku 1:1. Ponieważ była to ostatnia para, jej usunięcie oznacza, że BGBP nie będzie już dostępne w obrocie.

Przedstawiciel Binance’a stwierdził w raporcie, że BGBP było „pierwszym eksperymentem” giełdy z stablecoinem opartym na walucie fiat oraz dodał:

„Zadziałało, ale proces emisji/wykupu nie był najbardziej przyjazny dla użytkowników”.

Według dyrektora finansowego Binance’a Wei Zhou, token został wprowadzony na zamkniętym już oddziale Binance Jersey ze względu na zapotrzebowanie na większą dywersyfikację stablecoinów zarówno na rynku, jak również w społeczności giełdy.

W międzyczasie, BUSD, stablecoin zbudowany na bazie dolara amerykańskiego rozwija się w prężnym tempie. Z tego powodu Binance nie zamierza zaprzestać działalności związanej z BUSD, zwłaszcza że we wrześniu wyemitowano w sumie 2,4 mld w tych właśnie tokenach.

binance
reklama
reklama