Binance usuwa kilka par walutowych w tym BGBP | Wiadomości | CrypS.

Binance usuwa kilka par walutowych w tym BGBP

Maciej Żerelik
binance

Jedna z największych giełd kryptowalut ogłosiła, że wycofuje wsparcie dla własnego stablecoina powiązanego z funtem szterlingiem – BGBP. Oprócz usunięcia pary BGBP/USDC z platformy zostaną też wycofane AE/ETH, BLZ/BUSD, KMD/BUSD i NULS/ETH.

BGBP/USDC jest ostatnią parą transakcyjną dla BGBP. Użytkownicy którzy nie zdążą sprzedać tokenów przed zamknięciem handlu, będą mieli możliwość użycia funkcji „konwersji”, aby zmienić swoje BGBP na GBP w stosunku 1:1. Ponieważ była to ostatnia para, jej usunięcie oznacza, że BGBP nie będzie już dostępne w obrocie.

Przedstawiciel Binance’a stwierdził w raporcie, że BGBP było „pierwszym eksperymentem” giełdy z stablecoinem opartym na walucie fiat oraz dodał:

„Zadziałało, ale proces emisji/wykupu nie był najbardziej przyjazny dla użytkowników”.

Według dyrektora finansowego Binance’a Wei Zhou, token został wprowadzony na zamkniętym już oddziale Binance Jersey ze względu na zapotrzebowanie na większą dywersyfikację stablecoinów zarówno na rynku, jak również w społeczności giełdy.

W międzyczasie, BUSD, stablecoin zbudowany na bazie dolara amerykańskiego rozwija się w prężnym tempie. Z tego powodu Binance nie zamierza zaprzestać działalności związanej z BUSD, zwłaszcza że we wrześniu wyemitowano w sumie 2,4 mld w tych właśnie tokenach.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.