Binance.US otrzymało licencję na przekazywanie pieniędzy w stanie Wyoming | Wiadomości | CrypS.

Binance.US otrzymało licencję na przekazywanie pieniędzy w stanie Wyoming

Zerelik Maciej
binance polygon

Amerykański oddział największej giełdy na świecie – Binance.US, ogłosił w piątek, że otrzymał licencję na przekazywanie pieniędzy od Wydziału Bankowości stanu Wyoming.

Zgodnie z informacją prasową, Wyoming jest trzecim stanem, w którym Binance.US otrzyma taką licencję w 2022 roku. Wcześniej giełda została zatwierdzona też w Zachodniej Wirginii i Connecticut.

Dzięki własnym i partnerskim licencjom firma działa obecnie w 45 z 50 stanów w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, oferuje jedne z najniższych opłat na rynku oraz dostęp do ponad 180 par handlowych i przeszło 80 tokenów. Brian Shroder, dyrektor generalny Binance.US powiedział:

Wciąż priorytetowo traktujemy zgodność z przepisami i wydajność operacyjną, zarówno poprzez rozbudowę naszego zespołu, jak i bliską współpracę z organami regulacyjnymi w zakresie licencjonowania i innych inicjatyw. Stan Wyoming i jego obeznani z kryptowalutami mieszkańcy stali się mistrzami technologii blockchain i cieszymy się, że możemy pogłębić naszą obecność w tym stanie dzięki wsparciu Wydziału Bankowości Wyoming.

Ostatnie kluczowe nominacje

Ogłoszenie to następuje miesiąc po tym, jak firma powołała Tammy Weinribe na stanowisko dyrektora ds. zgodności z przepisami (Chief Compliance Officer). W swojej nowej roli Weinrib będzie odpowiedzialna za strategie Binance.US w zakresie zgodności z przepisami i regulacjami oraz współpracę z organami regulacyjnymi i ścigania w Stanach Zjednoczonych.

Przed dołączeniem do Binance.US, Weinrib pracowała jako wiceprezes grupy ds. zgodności z przepisami dotyczącymi przestępstw finansowych w Société Générale. Wcześniej była też zastępcą dyrektora ds. zgodności w Gemini. Brian Shroder skomentował nominację w następujący sposób:

W Binance.US zdajemy sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, jaka wiąże się z obsługą aktywów naszych klientów, a wraz z tą odpowiedzialnością pojawia się potrzeba zapewnienia, że nasza firma i branża spełniają najwyższe standardy zgodności z przepisami.

Powołanie nowego CCO ma miejsce w momencie, gdy Binance boryka się z kontrolą organów regulacyjnych na całym świecie, w tym w Japonii i USA. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie powiązań Binance.US z dwoma animatorami rynku – Sigma Chain AG i Merit Peak Ltd.

binance polygon
reklama
reklama