Binance.US nie może znaleźć partnera bankowego w USA | Wiadomości | CrypS.

Binance.US nie może znaleźć partnera bankowego w USA

Dawid Kucharczyk
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Giełda Binance.US poszukuje nowego partnera bankowego w USA. Firma prowadziła rozmowy z kilkoma instytucjami kredytowymi, ale jak dotąd bez powodzenia. Takie informacje podaje The Wall Street Journal powołując się na własne źródła.


Platforma posiadała wcześniej depozyty dolarowe klientów w Signature Bank i Silvergate Bank. Pierwszy z nich zakończył działalność w marcu 2023 roku, natomiast drugi został zlikwidowany w tym samym miesiącu. Zważywszy na te wydarzenia, giełda wpadła w problemy, których nie może rozwiązać.

Według źródeł WSJ, Binance.US przekazał fundusze fiat użytkowników do pośredników, w tym Prime Trust. Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie. Taka struktura spowolniła proces przenoszenia aktywów.

Z kim rozmawiał Binance.US?

Według raportu, platforma prowadziła rozmowy z kilkoma instytucjami bankowymi, w tym Cross River Bank i Customers Bancorp. Nie odniosła jednak sukcesu, ponieważ obawiają się one ryzyka regulacyjnego. Rzecznik Binance.US powiedział WSJ:

Pracujemy z kilkoma amerykańskimi dostawcami usług bankowych i płatniczych, a także wprowadzamy nowych partnerów, jednocześnie modernizując nasze wewnętrzne systemy, aby stworzyć bardziej stabilną platformę fiat i zaoferować dodatkowe usługi.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku CFTC oskarżyła Binance i CZ o niezgodność z amerykańskimi przepisami dotyczącymi handlu instrumentami pochodnymi.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.