Binance uruchamia nowe narzędzie Binance Tax i wstrzymuje płatności w USD | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia nowe narzędzie Binance Tax i wstrzymuje płatności w USD

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Giełda Binance wprowadziła nową, bezpłatną usługę służącą do obliczania i raportowania wysokości podatków – Binance Tax.


Zgodnie z oświadczeniem, platforma pozwala “jednym kliknięciem” importować swoje transakcje do kalkulatora, a następnie oszacować ewentualne płatności z tytułu podatków.

Firma zaznaczyła, że Binance Tax jest na wczesnym etapie wdrażania i nie obsługuje jeszcze wszystkich rodzajów transakcji. Póki co nie można obliczyć zobowiązań podatkowych m.in. od kontraktów futures oraz NFT.

Binance Tax pozwala na przesłanie 100 000 transakcji do kalkulatora bez dodatkowych kosztów. Według platformy, liczba ta jest wystarczająca “nawet dla dość aktywnych traderów”.

Usługa jest póki co dostępna jedynie dla klientów giełdy w Kanadzie i Francji. Zespół zapowiedział jednak, że “ciężko pracuje nad wdrożeniem wsparcia dla większej liczby regionów, sieci i portfeli”. W oświadczeniu giełdy możemy przeczytać:

Stworzyliśmy Binance Tax, aby nasi użytkownicy mogli spędzać mniej czasu martwiąc się o podatki, a zamiast tego używać go do odkrywania nieograniczonych możliwości Web3.

Binance wstrzymuje przelewy bankowe w USD

W tym samym dniu giełda zapowiedziała, że od 8 lutego wstrzyma wszystkie wpłaty i wypłaty w USD z kont bankowych.

Wszystkie inne metody kupowania i sprzedawania kryptowalut wciąż będą działać – w tym karty kredytowe, Apple Pay, Google Pay i przelewy bankowe w innych walutach fiat.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.