Binance tworzy fundusz „Blockchain for India” o wartości 50 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Binance tworzy fundusz „Blockchain for India” o wartości 50 mln USD

Mariusz Przepiórka
binance

Giełda kryptowalut Binance oraz przejęta przez nią indyjska platforma WazirX zapowiedziały utworzenie funduszu „Blockchain for India”. Fundusz będzie wspierał lokalne startupy, które przyczyniają się do rozwoju skomplikowanego ekosystemu kryptowalut i blockchaina na subkontynencie indyjskim.

Nowy fundusz pojawił się kilka tygodni po decyzji Sądu Najwyższego Indii znoszącej zakaz dostępu do usług bankowych dla branży kryptowalutowej. Wcześniej taki zakaz nałożył indyjski bank centralny. Fundusz będzie inwestował w akcje oraz tokeny spółek pomagających w rozwoju infrastruktury rynku kryptowalutowego w Indiach.

Wartość inwestycji dokonywanych przez fundusz wyniesie od 100 tys. do 5 mln USD dla każdej dotowanej firmy. Jak przyznał Nischal Shetty, założyciel i CEO giełdy WazirX, nowy fundusz pozwoli w pełni wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w indyjskim ekosystemie blockchain. Blockchain for India zapowiada również współpracę z innymi lokalnymi funduszami, które w swej działalności kierują się podobnymi celami.

binance
reklama
reklama