Binance spaliło BNB warte prawie 800 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliło BNB warte prawie 800 mln dolarów

Zerelik Maciej
binance spalanie

BNB Chain, dawniej znany jako Binance Smart Chain, zakończył kwartalne spalanie BNB, usuwając z obiegu tokeny o wartości około 772 mln USD.


W dniu dzisiejszym BNB Chain przeprowadził drugie kwartalne automatyczne wypalenie tokenów. Usunął tym samym z obiegu 1 830 382 tokenów BNB o wartości około 772 mln USD. Łącznie sieć spaliła już 34 921 230 BNB, co stanowi około 21% całkowitej podaży. Długoterminowym celem Binance jest pozbycie się 100 milionów tokenów BNB, czyli 50% całkowitej podaży BNB.

Dzisiejsze wydarzenie to już 19. raz, kiedy Binance spala swoje tokeny od momentu uruchomienia programu pod koniec 2017 roku. Jest to również drugie kwartalne automatyczne wypalenie. Oznacza to, że liczba usuniętych z obiegu tokenów została obliczona na podstawie ceny BNB i liczby bloków wyprodukowanych przez łańcuch w ostatnim kwartale. Wcześniej liczba tokenów BNB spalanych co kwartał była obliczana na podstawie wolumenu obrotu BNB.

Poza kwartalnym spalaniem, BNB Chain zaimplementował również drugi mechanizm wypalania w czasie rzeczywistym, podobny do EIP-1559 Ethereum. Mechanizm ten spala część BNB wydanych na opłaty transakcyjne w blockchainie. Z danych BNBBurn.info wynika, że w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy od wdrożenia tego mechanizmu BNB Chain spalił 72 422 BNB o wartości około 30,5 mln USD. Dla porównania, Ethereum, które było pionierem modelu spalania opłat transakcyjnych w czasie rzeczywistym, spaliło około 2 131 280 ETH o wartości prawie 6,5 mld USD.

Blockchainy takie jak Ethereum i BNB Chain wdrażają mechanizmy spalania tokenów, aby zmniejszyć podaż swoich natywnych tokenów. To czyni je bardziej atrakcyjnymi i zachęca inwestorów do hodlowania swoich monet.

binance spalanie
reklama
reklama