Binance przedstawi swoje rezerwy w związku sprawy FTX | Wiadomości | CrypS.

Binance przedstawi swoje rezerwy w związku sprawy FTX

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Giełdy kryptowalut muszą być przejrzyste w kwestii swoich rezerw, a Binance podejdzie do tego otwarcie. Takie oświadczenie podał Changpeng Zhao kilka godzin po ogłoszeniu strategicznego partnerstwa z FTX.


Inicjatywa została poparta przez CEO KuCoin, Johnny’ego Liu. Powiedział on, że jego firma wyda dokument “za około miesiąc”. OKX, Gate.io i Huobi podjęły podobne decyzje.

6 listopada Zhao ogłosił, że firma chce pozbyć się tokena FTX (FTT). Aktywa, wraz z BUSD, miały wartość łącznie ~2,1 mld USD.

Szef Binance podkreślał wówczas, że decyzja nie jest wymierzona w konkurenta, ale jest konsekwencją “ostatnich rewelacji”. Przypuszczalnie odnosił się do śledztwa CoinDesk, które ujawniło szczegóły bilansu Alameda Research, firmy ściśle związanej z FTX.

8 listopada FTT spadł o prawie 30% w związku z obawami o kondycję finansową giełdy. Jednocześnie cena bitcoina załamała się poniżej 20 000 dolarów, pociągając za sobą cały rynek.

Binance przejmuje FTX

Tego samego dnia Bankman-Fried i Zhao ogłosili strategiczne partnerstwo. Jego celem jest rozwiązanie kryzysu płynnościowego i zakłada ewentualne przejęcie FTX przez giełdę Binance.

Po ogłoszeniu, Zhao powiedział, że wyciągnął z tej sytuacji dwie lekcje:

  • Używanie własnego tokena w zabezpieczeniu jest niedopuszczalne;
  • nie można pożyczać pieniędzy, jeśli czyjś biznes jest związany z kryptowalutami. Konieczne jest posiadanie dużych rezerw.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.