Binance przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez DOJ i IRS | Wiadomości | CrypS.

Binance przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez DOJ i IRS

Zerelik Maciej
binance

Według raportu Bloomberga, giełda kryptowalutowa Binance stoi w obliczu dochodzenia prowadzonego przez amerykański urząd skarbowy, a także Departament Sprawiedliwości.

Według raportu, urzędnicy z DOJ i IRS „poszukiwali informacji od osób mających wgląd w działalność Binance”, powołując się na anonimowe źródła. Bloomberg zauważył również, że „agencje federalne nie oskarżyły Binance o złe postępowanie.”

Agencja informowała w połowie marca, że Binance stoi w obliczu dochodzenia ze strony Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie tego, czy giełda pozwoliła rezydentom USA na handel na swojej platformie. Chwilę po opublikowaniu raportu Bloomberga przez media, prezes Binance Changpeng Zhao zatweetował:

Traktujemy nasze zobowiązania prawne bardzo poważnie i angażujemy się z organami regulacyjnymi i organami ścigania we współpracę. Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować solidny program zgodności, który obejmuje zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy i narzędzia używane przez instytucje finansowe do wykrywania i rozwiązywania podejrzanych działań. Mamy duże osiągnięcia w zakresie pomocy organom ścigania na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Nie komentujemy konkretnych spraw lub zapytań.

powiedział rzecznik Binance dla portalu The Block.

W ostatnich miesiącach Binance starał się wzmocnić swój zespół doradców regulacyjnych. W marcu Binance zatrudnił byłego senatora Stanów Zjednoczonych Maxa Baucusa jako doradcę regulacyjnego. W tym samym miesiącu giełda powiększyła swój zespół doradczy o dwóch byłych członków Financial Action Task Force (FAFT).

Jak już informowaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu, Binance spotkało się z nadzorem regulacyjnym w Europie ze względu na swoją usługę handlu tokenami giełdowymi. Przed usługą ostrzegali m.in. niemieccy regulatorzy.

binance
reklama
reklama