Binance przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez DOJ i IRS | Wiadomości | CrypS.

Binance przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez DOJ i IRS

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Według raportu Bloomberga, giełda kryptowalutowa Binance stoi w obliczu dochodzenia prowadzonego przez amerykański urząd skarbowy, a także Departament Sprawiedliwości.

Według raportu, urzędnicy z DOJ i IRS “poszukiwali informacji od osób mających wgląd w działalność Binance”, powołując się na anonimowe źródła. Bloomberg zauważył również, że “agencje federalne nie oskarżyły Binance o złe postępowanie.”

Agencja informowała w połowie marca, że Binance stoi w obliczu dochodzenia ze strony Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie tego, czy giełda pozwoliła rezydentom USA na handel na swojej platformie. Chwilę po opublikowaniu raportu Bloomberga przez media, prezes Binance Changpeng Zhao zatweetował:

Traktujemy nasze zobowiązania prawne bardzo poważnie i angażujemy się z organami regulacyjnymi i organami ścigania we współpracę. Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować solidny program zgodności, który obejmuje zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy i narzędzia używane przez instytucje finansowe do wykrywania i rozwiązywania podejrzanych działań. Mamy duże osiągnięcia w zakresie pomocy organom ścigania na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Nie komentujemy konkretnych spraw lub zapytań.

powiedział rzecznik Binance dla portalu The Block.

W ostatnich miesiącach Binance starał się wzmocnić swój zespół doradców regulacyjnych. W marcu Binance zatrudnił byłego senatora Stanów Zjednoczonych Maxa Baucusa jako doradcę regulacyjnego. W tym samym miesiącu giełda powiększyła swój zespół doradczy o dwóch byłych członków Financial Action Task Force (FAFT).

Jak już informowaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu, Binance spotkało się z nadzorem regulacyjnym w Europie ze względu na swoją usługę handlu tokenami giełdowymi. Przed usługą ostrzegali m.in. niemieccy regulatorzy.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.