Binance otrzymuje licencję we Francji | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymuje licencję we Francji

Mariusz Przepiórka

Francuski regulator rynku finansowego przyznał licencję giełdzie kryptowalut Binance. Na jej podstawie Binance może świadczyć we Francji usługi związane z kryptowalutami.


W środowej aktualizacji Autorité des Marchés Financiers (AMF) umieściło spółkę Binance France SAS na liście zarejestrowanych dostawców usług związanych z cyfrowymi aktywami we Francji. Dzięki licencji giełda będzie mogła świadczyć usługi związane z kryptowalutami, w tym przechowywania aktywów, wymiany aktywów cyfrowych na inne tokeny lub euro oraz obsługi platformy służącej do handlu.

Binance na liście AMF
Binance na liście AMF

Według AMF, rejestracja wymaga kontroli w celu dopilnowania „dobrej reputacji i kompetencji menedżerów i rzeczywistych właścicieli”, a także zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu.

Binance poinformowała, że po zatwierdzeniu rejestracji znacznie zwiększy skalę działalności we Francji i zamierza rozbudować swój lokalny zespół. Według wpisu na blogu giełdy, pozyskana rejestracja to pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w Europie.

Uruchomienie działalności we Francji to kolejny krok na drodze do rozszerzenia globalnej działalności Binance, która w kwietniu otrzymała wstępną zgodę na działalność w Abu Dhabi. W marcu organy regulacyjne na Bliskim Wschodzie dały również zielone światło na świadczenie usług Binance w Bahrajnie i Dubaju.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.