Binance podpisuje memorandum o porozumieniu z władzami Kazachstanu | Wiadomości | CrypS.

Binance podpisuje memorandum o porozumieniu z władzami Kazachstanu

Zerelik Maciej
binance

Binance podpisał protokół ustaleń z Ministerstwem Rozwoju Cyfrowego, Innowacji i Przemysłu Lotniczego Kazachstanu. Przedstawiciele firmy poinformowali o tym portal ForkLog.


Dokument został podpisany podczas wizyty prezesa Binance Changpenga Zhao w Kazachstanie, gdzie spotkał się z lokalnymi władzami, w tym z prezydentem Kassymem-Żomartem Tokajewem oraz szefem Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego i Innowacji Bagdatem Musinem.

W ramach umowy Binance ma doradzać krajowi w zakresie regulacji dotyczących kryptowalut. Giełda będzie również dążyć do opracowania rozwiązania „umożliwiającego integrację infrastruktury bankowej z rynkiem kryptowalut”.

Ponadto Binance i ministerstwo uzgodniły, że będą wspólnie wspierać Astana Hub. Według Mussiny strony rozmawiały o możliwości stworzenia funduszu kapitału wysokiego ryzyka zorientowanego na blockchain oraz akademii, „aby pomóc lokalnym talentom z Astana Hub wejść na rynek globalny”.

Przypominamy, że Międzynarodowe Centrum Finansowe w Astanie zamierza uruchomić projekt pilotażowy mający na celu tworzenie i rozwój giełd kryptowalut.

binance
reklama
reklama