Binance otrzymuje wstępną zgodę na działalność w Abu Dhabi | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymuje wstępną zgodę na działalność w Abu Dhabi

Maciej Żerelik
binance

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotów, otrzymała wstępne zezwolenie na działalność w Abu Dhabi. Jest to już jej trzecie zatwierdzenie w regionie Bliskiego Wschodu po Bahrajnie i Dubaju.


Zezwolenie wstępne wydane przez Abu Dhabi Global Market (ADGM) pozwala Binance działać jako broker-dealer w zakresie aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut. Jest to więc kolejny kamień milowy dla giełdy kryptowalut, która zamierza działać jako w pełni licencjonowana firma.

ADGM to międzynarodowa wolna strefa finansowa w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która historycznie odgrywa ważną rolę w nadzorze regulacyjnym nad usługami finansowymi świadczonymi w ramach swojej jurysdykcji. Doceniając wysiłki Binance w zdobywaniu licencji regulacyjnych na całym świecie, instytucja stwierdziła:

IPA jest częścią planów Binance, aby stać się w pełni regulowanym dostawcą usług związanych z wirtualnymi aktywami w uznanym na arenie międzynarodowej i dobrze uregulowanym centrum finansowym.

ADGM wyraziła również zamiar zapewnienia podobnych zezwoleń regulacyjnych zarówno lokalnym, jak i globalnym firmom kryptowalutowym, aby dalej pozycjonować Abu Dhabi jako „szybko rozwijające się centrum aktywów wirtualnych i gospodarki cyfrowej.”

22 marca ADGM opublikował dokument konsultacyjny, w którym zaproponował, że firmy posiadające licencję ADGM będą mogły obsługiwać handel NFT w tej jurysdykcji.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.