Binance odzyskuje 5,8 mln USD z ataku na Axie Infinity | Wiadomości | CrypS.

Binance odzyskuje 5,8 mln USD z ataku na Axie Infinity

Mariusz Przepiórka
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, przekazał informację, że jego zespół zdołał odzyskać 5,8 mln USD od północnokoreańskich hakerów, którzy w ubiegłym miesiącu ukradli 600 mln USD w ataku na Axie Infinity.


Po kradzieży amerykańskie organy regulacyjne wskazały, że za atakiem stali hakerzy z północnokoreańskiej grupy Lazarus, powiązanej z władzami tego kraju.  CZ poinformował na Twitterze, że giełda zdołała odzyskać 5,8 mln USD od hakerów, którzy przenieśli część skradzionych środków na Binance i rozłożyli je na 86 kont użytkowników. Nie wyjaśnił jednak, do kogo należały te konta.

Niedawno firma PeckShield zajmująca się bezpieczeństwem poinformowała, że hakerzy wyprali 7,5% skradzionych środków za pomocą Tornado Cash – protokołu mieszającego Ethereum, który służy do ukrywania transakcji. Działania hakerów mogą teraz polegać na wymianie skradzionych aktywów na waluty fiducjarne za pośrednictwem scentralizowanych giełd, takich jak Binance.

Zespół Axie poinformował wcześniej, że ściśle współpracuje z giełdami kryptowalut w celu zlokalizowania skradzionych środków. Na początku tego miesiąca firma Binance przeprowadziła rundę finansowania o wartości 150 mln USD z twórcą gry, firmą Sky Mavis, której celem było zwrócenie pieniędzy ofiarom ataku hakerskiego.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.