Binance odzyskał środki skradzione podczas exit scamu Wine Swap | Wiadomości | CrypS.

Binance odzyskał środki skradzione podczas exit scamu Wine Swap

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Rynek kryptowalutowy jest pełen oszustów i wielokrotnie był już ostrzegany przed podejrzanymi projektami. Jednak kilka scamów pozostało niezauważonych. Jednym z nich był Wine Swap, który zdołał przeprowadzić exit scam w ciągu zaledwie godziny od swojego startu.

Projekt został uruchomiony na platformie Binance Smart Chain jako platforma AMM. Twórcy scamu bardzo szybko zdołali przeprowadzić exit scam, który skutkował stratą inwestorów na 345 tys. dolarów. Zadaniem Binance’a było zidentyfikowanie ofiar, które wysłały do Wine Swap w sumie 19 różnych tokenów, ze 119 różnych adresów. Po zrealizowaniu exit scamu, środki pozostałe w smart kontrakcie, zostały przekazane na adres twórcy.

Binance wytropił skradzione fundusze

Binance śledził przemieszczanie się środków pomiędzy łańcuchami. Wraz z dwiema innymi giełdami udało mu się namierzyć część funduszy przesłanych do Binance Bridge (dawniej Panama). Giełda bardzo szybko zamroziła środki oraz wskazała, że większość skradzionych tokenów została zamieniona na stablecoiny, Binance Coiny (BNB), Ethereum (ETH) i Chainlink (LINK).

Zgodnie z ogłoszeniem Binance’a, giełda zidentyfikowała grupę w ciągu jednego dnia, 14 października. Platforma dodała:

“Wiedząc, że zostali złapani na gorącym uczynku, szybko podjęli współpracę, próbując uniknąć nadchodzących konsekwencji. Rozpoczęło to proces powrotu do zdrowia, a oszust zwrócił nam pieniądze bezpośrednio, abyśmy mogli ułatwić im powrót na adresy ofiar”.

Od tego czasu trwał proces zamiany skradzionych środków, na pierwotne tokeny. Teraz zespół przygotowuje się do zwrotu pieniędzy poszkodowanym inwestorom. Gdy ten scam DeFi wyszedł na jaw, Binance ostrzegł użytkowników, aby przed wejściem w dany projekt zachować szczególną ostrożność i zrobić porządny research.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.