Binance odzyskał środki skradzione podczas exit scamu Wine Swap | Wiadomości | CrypS.

Binance odzyskał środki skradzione podczas exit scamu Wine Swap

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Rynek kryptowalutowy jest pełen oszustów i wielokrotnie był już ostrzegany przed podejrzanymi projektami. Jednak kilka scamów pozostało niezauważonych. Jednym z nich był Wine Swap, który zdołał przeprowadzić exit scam w ciągu zaledwie godziny od swojego startu.

Projekt został uruchomiony na platformie Binance Smart Chain jako platforma AMM. Twórcy scamu bardzo szybko zdołali przeprowadzić exit scam, który skutkował stratą inwestorów na 345 tys. dolarów. Zadaniem Binance’a było zidentyfikowanie ofiar, które wysłały do Wine Swap w sumie 19 różnych tokenów, ze 119 różnych adresów. Po zrealizowaniu exit scamu, środki pozostałe w smart kontrakcie, zostały przekazane na adres twórcy.

Binance wytropił skradzione fundusze

Binance śledził przemieszczanie się środków pomiędzy łańcuchami. Wraz z dwiema innymi giełdami udało mu się namierzyć część funduszy przesłanych do Binance Bridge (dawniej Panama). Giełda bardzo szybko zamroziła środki oraz wskazała, że większość skradzionych tokenów została zamieniona na stablecoiny, Binance Coiny (BNB), Ethereum (ETH) i Chainlink (LINK).

Zgodnie z ogłoszeniem Binance’a, giełda zidentyfikowała grupę w ciągu jednego dnia, 14 października. Platforma dodała:

„Wiedząc, że zostali złapani na gorącym uczynku, szybko podjęli współpracę, próbując uniknąć nadchodzących konsekwencji. Rozpoczęło to proces powrotu do zdrowia, a oszust zwrócił nam pieniądze bezpośrednio, abyśmy mogli ułatwić im powrót na adresy ofiar”.

Od tego czasu trwał proces zamiany skradzionych środków, na pierwotne tokeny. Teraz zespół przygotowuje się do zwrotu pieniędzy poszkodowanym inwestorom. Gdy ten scam DeFi wyszedł na jaw, Binance ostrzegł użytkowników, aby przed wejściem w dany projekt zachować szczególną ostrożność i zrobić porządny research.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama