Binance inwestuje 100 mln euro we francuskie krypto startupy | Wiadomości | CrypS.

Binance inwestuje 100 mln euro we francuskie krypto startupy

Maciej Żerelik
binance

Giełda Binance ogłosiła dziś inwestycję 100 milionów euro we Francji, aby wspomóc tamtejszą scenę startupów Web3.


Binance nawiązała współpracę ze Station F

Gieła Binance zainwestowała 100 milionów euro (około 108 milionów dolarów) we francuską scenę kryptowalutową. W ten sposób chce pomóc wszystkim w rozwijaniu tego sektora. Przemawiając w środę na konferencji Paris Blockchain Week Summit, CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao ogłosił, że firma nawiązała współpracę z największym na świecie inkubatorem startupów Station F. Co więcej, zainwestowała 100 milionów euro, aby pomóc w rozwoju młodych, francuskich firm.

Francja ma wyjątkową pozycję, by stać się liderem tej branży w Europie. Podejście rządu do biznesu i kryptowalut jest fenomenalne. Francuski rząd jest jednym z najbardziej postępowych i otwartych rządów na świecie.

Oprócz przekazania milionów, Binance planuje zatrudnić w Paryżu ludzi, którzy będą doradzać i zapewniać szerokie wsparcie francuskim startupom.

Będziemy w nie inwestować, doradzać im w zakresie ekonomii tokenów, mamy nadzieję, że pomożemy im w pierwszej sprzedaży, jeśli ich produkt zyska na popularności, a następnie zapewnimy im płynność poprzez wprowadzenie na giełdę.

Według dyrektor Station F, Roxanne Varza, która towarzyszyła Zhao na scenie, partnerstwo z Binance jest pierwszym w swoim rodzaju przedsięwzięciem dla obu podmiotów. Dla Station F będzie to pierwszy raz, kiedy największy na świecie startupowy kampus będzie prowadził dedykowany program Web3. Z kolei Binance po raz pierwszy bezpośrednio zaangażuje się w program inkubacyjny.

Binance Labs

Wcześniejsze wsparcie Binance dla startupów kryptowalutowych miało głównie charakter finansowy. Zhao ujawnił na przykład, że w ciągu ostatnich trzech lat Binance Labs, wewnętrzny fundusz społeczny i inkubator startupów giełdy odnotował ogromne zyski, mimo że wierzył, iż straci pieniądze.

W ciągu ostatnich trzech lat Binance Labs zainwestowało około 130 milionów dolarów w około 100 projektów. Dziś łączna płynna wartość rynkowa tych tokenów lub projektów wynosi około 7 miliardów dolarów, więc osiągnęliśmy 66x zysk, a właściwie nieznacznie przewyższyliśmy BNB.

Według Zhao, Binance jest najszybciej rozwijającą się firmą na świecie. Co więcej, najszybciej w historii udało jej się osiągnąć 1 miliard zysku. W rezultacie sam CZ stał się najbogatszą osobą w kryptowalutach. Forbes oszacował ostatnio jego majątek na około 65 miliardów dolarów, a liczba ta nie uwzględniała nawet posiadanych przez niego kryptowalut.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.