Binance inwestuje 100 mln euro we francuskie krypto startupy | Wiadomości | CrypS.

Binance inwestuje 100 mln euro we francuskie krypto startupy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Giełda Binance ogłosiła dziś inwestycję 100 milionów euro we Francji, aby wspomóc tamtejszą scenę startupów Web3.


Binance nawiązała współpracę ze Station F

Gieła Binance zainwestowała 100 milionów euro (około 108 milionów dolarów) we francuską scenę kryptowalutową. W ten sposób chce pomóc wszystkim w rozwijaniu tego sektora. Przemawiając w środę na konferencji Paris Blockchain Week Summit, CEO Binance Changpeng “CZ” Zhao ogłosił, że firma nawiązała współpracę z największym na świecie inkubatorem startupów Station F. Co więcej, zainwestowała 100 milionów euro, aby pomóc w rozwoju młodych, francuskich firm.

Francja ma wyjątkową pozycję, by stać się liderem tej branży w Europie. Podejście rządu do biznesu i kryptowalut jest fenomenalne. Francuski rząd jest jednym z najbardziej postępowych i otwartych rządów na świecie.

Oprócz przekazania milionów, Binance planuje zatrudnić w Paryżu ludzi, którzy będą doradzać i zapewniać szerokie wsparcie francuskim startupom.

Będziemy w nie inwestować, doradzać im w zakresie ekonomii tokenów, mamy nadzieję, że pomożemy im w pierwszej sprzedaży, jeśli ich produkt zyska na popularności, a następnie zapewnimy im płynność poprzez wprowadzenie na giełdę.

Według dyrektor Station F, Roxanne Varza, która towarzyszyła Zhao na scenie, partnerstwo z Binance jest pierwszym w swoim rodzaju przedsięwzięciem dla obu podmiotów. Dla Station F będzie to pierwszy raz, kiedy największy na świecie startupowy kampus będzie prowadził dedykowany program Web3. Z kolei Binance po raz pierwszy bezpośrednio zaangażuje się w program inkubacyjny.

Binance Labs

Wcześniejsze wsparcie Binance dla startupów kryptowalutowych miało głównie charakter finansowy. Zhao ujawnił na przykład, że w ciągu ostatnich trzech lat Binance Labs, wewnętrzny fundusz społeczny i inkubator startupów giełdy odnotował ogromne zyski, mimo że wierzył, iż straci pieniądze.

W ciągu ostatnich trzech lat Binance Labs zainwestowało około 130 milionów dolarów w około 100 projektów. Dziś łączna płynna wartość rynkowa tych tokenów lub projektów wynosi około 7 miliardów dolarów, więc osiągnęliśmy 66x zysk, a właściwie nieznacznie przewyższyliśmy BNB.

Według Zhao, Binance jest najszybciej rozwijającą się firmą na świecie. Co więcej, najszybciej w historii udało jej się osiągnąć 1 miliard zysku. W rezultacie sam CZ stał się najbogatszą osobą w kryptowalutach. Forbes oszacował ostatnio jego majątek na około 65 miliardów dolarów, a liczba ta nie uwzględniała nawet posiadanych przez niego kryptowalut.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.