Binance dodaje obsługę kibicowskich tokenów PSG i Juventusu | Wiadomości | CrypS.

Binance dodaje obsługę kibicowskich tokenów PSG i Juventusu

Mariusz Przepiórka
binance poradnik

Giełda kryptowalut Binance nawiązała strategiczną współpracę z firmą blockchain Chiliz, operatorem platformy Socios.com służącej do emisji tokenów dla klubów i organizacji sportowych i rozrywkowych. W ramach partnerstwa Binance udostępni możliwość dystrybucji tokenów kibicowskich na platformie Launchpool.

Pierwsze dostępne tokeny będą wyemitowane przez kluby piłkarskie Paris Saint-Germain i Juventus Turyn, a ich posiadacze będą mogli m.in. uzyskać nagrody za staking. Tokeny PSG i JUV zostaną wylistowane na Binance już 21 grudnia. Będą one dostępne w parach walutowych z BTC, USDT i BUSD.

Chiliz na platformie Socios.com emitowała również tokeny takich klubów jak Barcelona, Istanbul Basaksehir, Atlético Madrid, Galatasaray, Roma i wielu innych organizacji. Zdaniem Changpenga Zhao, prezesa Binance, firma Chiliz stała się częścią kryptowalutowego świata właśnie dzięki kibicowskim tokenom. W jego opinii mają one ogromny potencjał, by dotrzeć z kryptowalutami do mainstreamowych odbiorców na całym świecie.

binance poradnik
reklama
reklama