Bill Gates zakwestionował wartość NFT | Wiadomości | CrypS.

Bill Gates zakwestionował wartość NFT

Maciej Żerelik
bill gates

Założyciel Microsoftu Bill Gates nazwał niewymienne tokeny oszustwem „opartym na teorii większego głupca”. Tak wynika z najnowszego raportu sporządzonego przez agencję Bloomberg.

Podczas konferencji zorganizowanej przez TechCrunch w Kalifornii miliarder sarkastycznie stwierdził:

Oczywiście drogie cyfrowe obrazy małp w niezmierny sposób poprawiają świat.

Następnie dodał, że nie ma żadnej pozycji w tej klasie aktywów. Przypuszczalnie w cytacie tym Gates nawiązał do popularnej kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club zespołu Yuga Labs.

Wcześniej Gates apelował do potencjalnych inwestorów, aby nie brali przykładu z firmy Tesla, która zainwestowała w Bitcoina 1,5 mld dolarów. Zwrócił również uwagę na negatywny wpływ wydobycia pierwszej kryptowaluty na zmiany klimatyczne.

Gates uczestniczył w tym wydarzeniu jako założyciel funduszu klimatycznego Breakthrough Energy Ventures. Wskazał on na trudności w zatrudnianiu specjalistów z Doliny Krzemowej do pracy w takich branżach, jak przemysł chemiczny i metalurgiczny.

Miliarder opisał również bankowość cyfrową, którą wspiera poprzez swoje fundacje filantropijne, jako „setki razy bardziej efektywną” niż kryptowaluty.

Przypomnijmy, że w maju Gates powiedział, że nie inwestuje w aktywa cyfrowe, ponieważ nie mają one żadnej wartości.

bill gatesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.