Bill Gates wątpi w potencjał metaverse

Bill Gates wątpi w potencjał metaverse

Anna Sutowicz
Bill Gates nie wierzy w potencjał metaverse

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates w trakcie „Ask Me Anything” (AMA) nie krył sceptycznego nastawienia do Web3 i metaverse. Twierdzi, że nie jest to „rewolucyjna” technologia.


Podczas sesji „Ask Me Anything” (AMA) Bill Gates został zapytany przez jednego z użytkowników, czy dostrzega obecnie tak znaczącą przełomową technologię, jaką był Internet na początku lat 2000. Gates stwierdził, że przyszłość leży w sztucznej inteligencji, a nie w Web3 czy metaverse.

Sztuczna inteligencja to potężna rzecz. Nie sądzę, aby Web3 był tak duży, a sam metaverse był rewolucyjny, ale AI, tak, zdecydowanie – odpowiedział miliarder.

W trakcie rozmowy Gates wielokrotnie odwoływał się do sztucznej inteligencji jako najbardziej ekscytującej dziedziny technologicznej. Mówił również o jej możliwych zastosowaniach we własnej pracy humanitarnej:

Myśląc o tym w kontekście Gates Foundation, chcemy mieć korepetytorów, którzy pomogą dzieciom uczyć się matematyki i zachować zainteresowanie. Chcemy pomocy medycznej dla ludzi w Afryce, którzy nie mają dostępu do lekarza.

Dodał, że sam najwięcej czasu poświęca innowacjom w dziedzinie ochrony zdrowia i skupia się na innych inicjatywach o bardziej krótkoterminowej perspektywie.

Bill Gates o kryptowalutach i NFT

W 2022 roku Gates postrzegał kryptowaluty jako problem dla globalnego klimatu ze względu na ślad węglowy związany z działaniem sieci bitcoina. W czerwcu 2022 roku skrytykował niewymienne tokeny (NFT), mówiąc, że są one “w 100% oparte na teorii większego głupca”. Wcześniej rozmawiając z użytkownikami Reddita Bill Gates stwierdził, że woli inwestować w to, co ma realną wartość. Jego zdaniem kryptowaluty nie należą do tej kategorii i z tego powodu nie posiada aktywów cyfrowych w portfelu. 

Tymczasem Microsoft, z którym Gates nadal jest związany, chociaż nie kieruje firmą na co dzień, wkracza do świata metaverse. U boku firm takich jak Meta, Nvidia, Unity, czy Sony, spółka należy do Metaworld Standards Forum, które angażuje się w tworzenie infrastruktury dla interpretacyjnego metawersum.

Bill Gates nie wierzy w potencjał metaversereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.