Joe Biden: luka w opodatkowaniu kryptowalut to 18 mld $ | Wiadomości | CrypS.

Joe Biden: luka w opodatkowaniu kryptowalut to 18 mld $

Redaktor: Michał Misiura
joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalut

Prezydent Joe Biden skrytykował we wtorek “zamożnych inwestorów z rynku kryptowalut”. Jego zdaniem Kongres “powinien zlikwidować luki podatkowe, które pomagają” tego typu osobom.


Joe Biden chce uderzyć w kryptowalutowych inwestorów?

Joe Biden przekazał na Twitterze, że “Kongres powinien zlikwidować luki podatkowe, które pomagają bogatym inwestorom [z rynku] kryptowalut”. Wskazał, że owe ulgi pomagają tej grupie w niepłaceniu podatków. Mowa ponoć o luce wartej 18 mld USD.

Wszystko dzieje się w czasie, gdy zbliża się potencjalny kryzys związany już nie tylko z sektorem banków w USA, ale też zadłużeniem całego kraju. Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła w zeszłym tygodniu, że Stanom Zjednoczonym może zabraknąć pieniędzy już 1 czerwca. Warunkiem, by tak się nie stało, jest to, by Kongres podniósł “limit zadłużenia przed tym terminem”. Sprawa ma już charakter polityczny. Podniesienia limitu nie chcą Republikanie, domagają się z kolei Demokraci. Jeżeli ci pierwsi, nie zgodzą się na ponowne podniesienie zadłużenia, USA czeka niewypłacalność.

Sam Biden i cały obóz Demokratów chce zmian, które wsparłyby budżet USA na 2024 r. Sugeruje zmianę opodatkowania zysków osiąganych na rynku aktywów cyfrowych, co wyeliminowałoby odliczenia podatkowe od strat poniesionych na sprzedaży i szybkim odkupieniu tego samego lub podobnego waloru. Biały Dom bierze pod uwagę także wprowadzenie aż 30-procentowego podatku od świeżo wykopywanych kryptowalut. Ten byłby jednak wprowadzany etapami – w pierwszym roku obowiązywałaby stawka 10%.

Biden spotyka się z liderami obu partii

Nim omawiane powyżej zmiany wejdą w życie, prezydent robi wszystko, by spiąć obecny budżet. We wtorek spotkał się z liderami obu partii w Kongresie, aby omówić limit zadłużenia i możliwe cięcia budżetowe. Biden powiedział, że jest otwarty na „cięcie marnotrawnych wydatków”, ale nie zgadza się z wieloma proponowanymi przez Republikanów redukcjami.

Można odnieść wrażenie, że Republikanie są bliżej rynku kryptowalut niż ich konkurenci – Demokraci. Przykładowo, konserwatywny Club for Growth uruchomił w czasie poprzednich wyborów dwa skupione na kryptowalutach komitety wyborcze. Z drugiej strony Robert F. Kennedy Jr, chcący reprezentować Demokratów w najbliższych wyborach prezydenckich, sprzeciwia się CBDC i jest zwolennikiem BTC.

joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.