Banki Centralne zrobią wszystko aby powstrzymać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Banki Centralne zrobią wszystko aby powstrzymać kryptowaluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
banki centralne

Miliarder Frank Giustra twierdzi, że światowe rządy i banki centralne zrobią wszystko co w ich mocy, aby zahamować rozwój Bitcoina.

Kolejne podobieństwo do złota?

W wywiadzie dla Danielli Cambone z Stansberry Research, Giustra stwierdził, że jeśli większość krajów pracujących nad CBDC odniesie sukces, nie będą one chciały konkurencji ze strony Bitcoina i innych kryptowalut.

Według niego rządy i banki centralne będą starały się chronić swoje projekty CBDC, stawiając różne przeszkody, które powstrzymałyby powszechną adopcję Bitcoina. Dlaczego? Giustra uważa, że kryptowaluty mogą stanowić “realne zagrożenie dla ich suwerennych walut”.

Miliarder jako przykład podał złoto. Władze Stanów Zjednoczonych zakazały przecież posiadania tego kruszcu na 40 lat. Wymienił również takie kraje jak RPA, Wielka Brytania i Grecja, które aby ochronić swoje waluty fiducjarne przyjęły specjalne środki kontroli walut i kapitału. Wg inwestora, rządy w podobny sposób mogą zrobić z Bitcoinem.

Mimo to Giustra uważa, że Bitcoin pójdzie znacznie wyżej, niż się powszechnie przewiduje. Inwestor swoją prognozę uzasadnił tym, że BTC jest teraz w momencie, kiedy więcej osób go kupuje niż sprzedaje.

CBDC na świecie

Chiny poczyniły już znaczne postępy w swoim projekcie CBDC. Ostatnio jeden z największych banków w kraju – Agricultural Bank of China, uruchomił  bankomaty, które pozwalają klientom banku wymienić gotówkę na cyfrowe juany.

Nad własną cyfrową walutą intensywnie pracuje też Ukraina. Niedawno, ukraiński rząd wszedł we współpracę ze Stellar Foundation, która pomoże przy tworzeniu całego ekosystemu cyfrowych aktywów, w tym cyfrowej hrywny. Pomoc w tworzeniu narodowej kryptowaluty nie oznacza, że Stellar będzie ją rozwijał.

banki centralnereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.